הרפורמה המשפטית

נפתחו השיחות בבית הנשיא; זאב אלקין: "סיכוי סביר שיכשלו"

בבית הנשיא בירושלים נפתחו היום שוב שיחות ההידברות בין הקואליציה לאופוזיציה סביב הרפורמה המשפטית, אך ללא תקווה רבות (חדשות פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הפגנות בעקבות הרפורמה (צילום: Ayal Margolin/Flash90)

שיחות ההידברות בבית הנשיא סביב הרפורמה במערכת המשפט, עם נציגי הקואליציה והאופוזיציה, מתחדשות היום (שני) בירושלים.

במפלגת 'יש עתיד' מסרו הבוקר לקראת פתיחת השיחות: "החוזה הישראלי הופר ועלינו לתקן אותו. בשביל לעשות שינוי היסטורי אמיתי, הגיעה העת בשנת ה- 75 למדינת ישראל לחזק את הדמוקרטיה הישראלית ולעגן אותה בחקיקה. נביא במהלך הימים הקרובים בפני צוותי המשא ומתן דיון בנושא חוק יסוד מגילת העצמאות".

עוד הוסיפו במפלגה: "גם הבוקר אנו מדגישים את המחויבות שלנו לשמירה על הרכב הועדה לבחירת שופטים כך שלא יהיה מצב בו הפוליטיקאים יוכלו למנות שופטים בישראל.

"אנחנו מחויבים למאות אלפי הפטריוטים הישראלים הנהדרים שיוצאים לרחובות מזה 15 שבועות כדי להגן על המדינה שלנו, כדי להגן על הדמוקרטיה שלנו".

באופוזיציה לא תולים תקוות בשיחות הללו. חבר הכנסת זאב אלקין מהמחנה הממלכתי אמר הבוקר בראיון שהעניק לגלי צה"ל כי "יש סיכוי סביר שהשיחות יכשלו".

לדבריו, "אנחנו לא תמימים. עם זאת אנחנו מנסים להיות המבוגר האחראי, חובתנו היא להפוך כל אבן כדי להגיע להסכמה. לא נוותר על העקרונות שלנו ולא נסכים לפוליטיזציה של מערכת המשפט".

אתמול הודיעה מפלגת העבודה, שלא נטלה חלק בשיחות עד עתה, על פרישה משיחות ההידברות, תוך האשמה כי שיחות נעשות במחשכים וללא תיאום עמם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות