ההשלחות בנגיד

אחרי האמירה שעוררה סערה, השר אליהו מתנצל וטוען: "הייתי לפני הקפה של הבוקר"

שר המורשת עמיחי אליהו התייחס בריאיון נוסף לדבריו שעוררו סערה כשתקף בחריפות את הנגיד, מתקפה שזכתה לביקורת בין היתר גם מראש הממשלה ושר האוצר (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
עמיחי אליהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

אחרי שהשתלח בנגיד בנק ישראל אמיר ירון, היום בצהריים (ראשון) השר עמיחי אליהו מ'עוצמה יהודית' ניסה להרגיע את הסערה.

בריאיון לרשת ב' אמר: "מתנצל. הסגנון שלי לא היה ראוי, זה היה לפני הקפה של הבוקר. אבל במהות: כשהפקידות שולטת - זה לא דמוקרטיה.

יש משבר אמון עצום מול הפקידות. צריך להוציא את הפוליטיקה מהדרג הפקידותי" הוסיף השר אליהו.

"פרא אדם", אמר מוקדם יותר היום השר עמיחי אליהו על הנגיד בריאיון לישראל כהן ויקי אדמקר ב'קול ברמה'. לדבריו, הנגיד "היה צריך להיות מגולגל מכל המדרגות".

השר אליהו הוסיף ואמר כי "האדם הזה נשאר בתפקיד שלו רק מכיוון שהרפורמה המשפטית לא יוצאת לפועל". לטענתו, "הנגיד מלכלך על מדינת ישראל ופוגע בדירוג האשראי של המדינה. לא ייתכן שפקידים ייצאו נגד הממשלה".

שר הפנים והבריאות, משה ארבל, מש"ס מיהר להוציא תגובה בעד הנגיד ואמר כי "הדברים הבוטים והלא ראויים שהשמיע השר עמיחי אליהו נגד נגיד בנק ישראל אינם במקומם. עצמאות נגיד בנק ישראל וחובתו להציג באופן בלתי תלוי את התחזיות הכלכליות היא אבן יסוד בחוסנה הכלכלי של מדינת ישראל". ארבל הוסיף וקרא לשר אליהו "לחזור בו מדבריו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא גם כן נגד דבריו של השר אליהו: "אני מגנה בתוקף את דבריו של השר עמיחי אליהו נגד נגיד בנק ישראל, משרת ציבור מסור שעושה את מלאכתו נאמנה לטובת כלכלת ישראל ואזרחי ישראל".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התנער גם הוא מהדברים ואמר כי "ההתבטאות כלפי הנגיד היא לא ראויה ואין לה מקום. גם אם יש ביקורת לגיטימית חשוב שהיא תהיה עניינית ומכבדת. כשר האוצר אני נותן גיבוי מלא לנגיד להמשיך לפעול ולבצע את עבודתו המקצועית בניהול המדיניות המוניטרית מתוך עצמאות מוחלטת לטובת כלכלת ישראל".

יו"ר המחנה הממלכתי חה"כ בני גנץ תקף את השר אליהו ואמר כי "הטייסים הם 'בוגדים שבמדינות אחרות היו תולים אותם', היועמ"שית 'אשמה בפיגועים ובאלימות בחברה הערבית', ועכשיו נגיד בנק ישראל הוא 'פרא אדם שפוגע בכלכלת המדינה'. קואליציית 'הרצפה העקומה' של נתניהו מסיתה - והוא שותק.

"אני קורא לנתניהו לגנות באופן מלא את האמירות המבישות והמפלגות, מול מי ששומרים על המדינה ומשרתים אותה שנים ארוכות. שתיקתו מול קואליציית ההסתה מהדהדת".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד אמר כי "המורשת של שר המורשת: גסות רוח, בורות, השתלחויות שאף אחד לא מבין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר