כך בן גביר השיב • צפו

שבתאי משיב אש לשר בן גביר: "עשיתי ב-3 השנים את המיטב, לא אמשיך לשנה רביעית"

אחרי שהשר הממונה עליו הודיע, כי אין בכוונתו להאריך את כהונתו, המפכ"ל משיב היום לשר ואומר: "השתדלתי לעשות את המיטב, אך זה לא סוד שאין בכוונתי להמשיך לשנה רביעית בתנאים האלה" | בן גביר מיהר לפרסם סרטון בו הוא הכריז סופית על סיום כהונתו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
בן גביר ושבתאי (אורן בן חקון, פלאש 90)

המפכ"ל קובי שבתאי, נפגש היום (ראשון) במכללה הלאומית לשוטרים עם ראשי רשויות ערביות, שם בחר להתייחס לראשונה באופן פומבי למתיחות בינו לבין השר הממונה עליו - השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

כזכור, ביום חמישי האחרון, דווח כי השר לביטחון לאומי, צפו להודיע למפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, כי החליט שלא להאריך את כהונתו בשנה נוספת ובכך לסיים את כהונתו בקרוב.

במקביל, בן גביר הודיע כי יפתח בהתייעצויות לקראת מינוי מפכ"ל כללי חדש למשטרה כשבין היתר השמות הבולטים לתפקיד הם, ניצב יורם סופר מפקד מחוז חוף וניצב דורון תורג'מן מפקד מחוז ירושלים.

היום כאמור, שבתאי התייחס באופן פומבי לפרשה ואמר: "בקדנציה שלי כמפכ"ל, במשך שנתיים וחצי, שירתי תחת שלוש ממשלות ושלושה שרים, בתנאים שעומדים לרשותי כמפכ"ל, השתדלתי לעשות את המיטב ולשמור על מקצועיות וממלכתיות".

"זה לא סוד", הבהיר המפכ"ל שבתאי אחרי שהבין שכהונתו לא תימשך: "שאין בכוונתי להמשיך שנה רביעית בתנאים האלה. אני תורם עשרות שנים למען מדינת ישראל והחברה בישראל - שאתם חלק בלתי נפרד ממנה".

עוד הוסיף שבתאי: "לא אתן לסיטואציה המורכבת שבה אנו נמצאים, להשפיע על ההתנהלות הערכית, המוסרית והמקצועית, לא שלי ולא של אף אחד מהשוטרים שלי".

בן גביר משיב היום למפכ"ל • צפו

דקות לאחר שפורסמו דבריו של המפכ"ל על ידי דוברות משטרת ישראל, השר לביטחון לאומי לא נותר חייב והשיב למפכ"ל שבתאי.

בן גביר פתח ואמר: "אני רוצה להגיד תודה רבה למפכ"ל קובי שבתאי על עשרות שנים של שירות למען מדינת ישראל".

עוד אמר בן גביר: "זה לא סוד שהיו בנינו מחלוקות, מחלוקות מהותיות. אבל המפכ"ל היה לוחם שנים רבות, לוחם טוב, לוחם חזק למען המדינה, מודה לו על שנים של שירות".

יו״ר המחנה הממלכתי בני גנץ הגיב: ״יש לי מאות שעות עם רנ״צ קובי שבתאי - מתפקידיו הרבים לאורך השנים כמי שהקים ופיקד על יחידת המסתערבים, ועד לתפקידו האחרון כמפכ״ל. מדובר באדם אמיץ וישר, נושא עיטור האומץ והמופת, שנפצע לא אחת במהלך שירותו, ושימשיך לשרת את מדינת ישראל עד לדקה האחרונה במדים ומעבר לכך. זמן התודה עוד יגיע".

עוד אמר גנץ: "‏אם נותרה לנתניהו יושרה ודאגה לביטחון אזרחי ישראל, עליו לוודא שאדם חסר אחריות כמו בן גביר, לא יהיה זה שימנה את המפכ״ל הבא. הוא לא כשיר לכך. זו תהיה פגיעה בביטחון הציבור ונזק כבד למשטרה שנים קדימה״.

יצוין, כי ההחלטה של בן גביר לסיים את כהונתו של שבתאי לא הפתיעה איש במשטרה שכן היחסים בין השנים היו עכורים כמעט מהרגע הראשון של בן גביר במשרד לביטחון לאומי. רק שלשום הנחה שבתאי את דוברות המשטרה שלא להוציא הודעות דוברות משותפות עם דוברות משרדו של בן גביר.

כזכור, בריאיון לחדשות 12 התבטא ניצב סופר כי טען כי על המפכ"ל לזהות את רצון השר וליישם את מדיניותו: "למה צריך להגיד לא? אתה צריך להבין מה הכיוון של השר. עד היום לא ראיתי שהוא אמר לי מה לעשות".

סופר הוסיף לנפק אמירות אשר צפויות להקנות לו נקודות זכות אצל השר הממונה איתמר בן גביר: "אצלי לא סגרו כבישים במחאות נגד המהפכה המשפטית", כשכן נסגרו כבישים טיפלתי בזה ביד קשה – ככה אני חושב שצריך לטפל בזה. בריונות היא בריונות. אם צריך לעצור את המוחים אז צריך לעצור אותם ואם צריך לפזר אותם אז יפזרו אותם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר