הקואליציה שוב בנפילה

מרבית הציבור סבור: הסדר טיעון לנתניהו | וגם: סקר מנדטים

לאחר החשיפה הדרמטית על סעיף השוחד שיהיה קשה להוכיח בתיק 4000, הערב פורסם סקר המלמד כי העם בישראל סבור כי צריך לעשות הסדר טיעון בתיקי נתניהו | הקואליציה לא מצליחה להתרומם ונכון להיום, היא מקבלת 52 מנדטים (חדשות בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו בבית המשפט, היום (OREN BEN HAKOON/POOL)

לאחר החשיפה הדרמטית ביום חמישי האחרון, על רצון השופטים להגיע להסדר טיעון עם נתניהו, הערב (ראשון) פורסם סקר של קמיל פוקס בחדשות 13, לפיו, יש לכך תמיכה רחבה בציבור.

בסקר נבדק כמה מנדטים יקבלו המפלגות לו הבחירות היו נערכות היום. כאשר על פי התוצאות, שוב בני גנץ מוביל עם 28 מנדטים, ומיד לאחריו עם 24 מנדטים, ראש הממשלה נתניהו.

המפלגות החרדיות זוכות על פי הסקר ל-17 מנדטים, כאשר ש"ס עם עשרה מנדטים ויהדות התורה עם שבעה מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה על פי הסקר היא יש עתיד בראשות יאיר לפיד, שמעט מתחזקת ומקבלת 20 מנדטים.

ישראל ביתנו, הציונות הדתית ורע"מ, זוכות כל אחת על פי הסקר שפורסם הערב בשישה מנדטים.

עוצמה יהודית בראשות השר איתמר בן גביר מקבלת בסקר 5 מנדטים בלבד, ואילו חד"ש-תע"ל ומרצ מסתפקות ב-4 מנדטים כל אחת. מפלגת העבודה בראשות מירב מיכאלי ומפלגת בל"ד נותרות שוב מתחת לאחוז החסימה.

על פי התוצאות האופוזיציה הנוכחית זוכה למספר דומה כמו הקואליציה הנוכחית - 64 מנדטים, ואילו הקואליציה הנוכחית מסתפקת ב-52 מנדטים, בתווך נשארת חד"ש-תע"ל עם ארבעה מנדטים.

לאחר שהשופטים הבהירו, כי יהיה קשה להוכיח שוחד בתיק 4,000, נשאלו העונים, האם הם תומכים בהסדר טיעון לנתניהו - 44% ענו כי הם תומכים בהסדר טיעון, 36% השיבו שהם מתנגדים ו-20% השיבו כי אינם יודעים.

בקרב מצביעי הקואליציה, רק 17% תומכים בהסדר טיעון בעוד ש-61% מתנגדים, ואילו באופוזיציה התמונה הפוכה - 62% תומכים בהסדר טיעון, בעוד ש19% בלבד מתנגדים.

עוד נשאלו בסקר - האם היועצת המשפטית לממשלה והפרקליטות צריכים לסגת מסעיף השוחד בתיק 4000. 41% מהמשיבים ענו כי היועמ"שית צריכה לסגת מסעיף השוחד, בעוד ש-37% השיבו כי היא צריכה להמשיך בניהול התיק כרגיל.

עוד בסקר - האם לפיד וגנץ צריכים להסכים לשבת בממשלה עם נתניהו? 35% מכלל המשיבים ענו כי הם צריכים להיכנס לממשלה, בעוד ש-45% השיבו כי אסור להם לחבור לנתניהו. 20% מהנשאלים השיבו כי אינם יודעים.

השאלה האחרונה - האם המשך החקיקה מצדיק נקיטת צעדי מחאה חריפים. ב47% מהמשיבים ענו בחיוב, כשמנגד 38% השיבו כי קידום החקיקה איננו מצדיק מחאה חריפה. 15% מהמשיבים השיבו כי אינם יודעים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר