כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"תיק 4000? החלטה מקצועית"

היועמ"ש לשעבר מנדלבליט: "נתניהו יודע לנהל את המדינה, המשך החקיקה - דבר נורא"

מי שנחשב בסוף כהונתו כיועץ המשפטי לממשלה כ"אויב" של ראש הממשלה נתניהו, מסביר הבוקר, כי נתניהו הוא ראש ממשלה מצוין, אך מנגד תקף בחריפות את המשך קידום הרפורמה המשפטית (חדשות משפט)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מנדלבליט כמזכיר הממשלה לצד נתניהו (יונתן זינדל, פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אביחי מנדלבליט, הנחשב לעומתי לראש הממשלה נתניהו, שיבח אותו על תפקודו, אך תקף את המשך חקיקת הרפורמה המשפטית, שמוביל שר המשפטים יריב לוין.

מנדלבליט שהחל את דרכו הפוליטית, כמזכיר הממשלה וכנאמנו של ראש הממשלה נתניהו, סיים את הקריירה שלו, כשהוא מסומן כאויב לנתניהו.

בריאיון שהעניק הבוקר לכאן חדשות, הוא אמר לגבי המשך חקיקת הרפורמה: "אני לא מבין למה צריך לרוץ עם הדבר הנוראי הזה. אני עולה היום לשידור בגלל הדבר הנורא הזה. החקיקה ועילת הסבירות זה דבר נורא".

מנדלבליט טען, כי המשך החקיקה "תרסק את העצמאות של מערכת המשפט, אין מנוס מלומר כמה מילים כלליות, כולם מדברים על הדמוקרטיה, לאומיות ליברלית אני אוהב לקרוא לזה. שני בתי פרלמנט, כלומר מבנה פדרלי".

ומה הבעיה? לדבריו: "הממשלה תקח את הסמכויות הפליליות מידי היועמ"שית, יפקידו אותן בידי תובע כללי שהממשלה תבחר – וככה אנחנו מרסקים את הרשות השופטת, לכן מדובר בהפיכה משטרית. רוצים להשמיד את המערכת הזאת ולהקים מערכת שתהיה נאמנה פוליטית".

בנוגע לתיק 4000 ובכך שהשופטים סבורים שלא ניתן להוכיח שוחד, אמר: "אני לא מתכוון להתייחס למשפט שמתנהל. אני קיבלתי את ההחלטות שלי על פי הראיות שהיו, החלטות שהתקבלו על בסיס מקצועי. אני מעריך את נתניהו, אדם מאוד רציני, הוא יודע לנהל את המדינה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר