כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"הטרור לא יוכל להסתתר"

השר יואב גלנט על המבצע בג'נין: "מוצלח, מדויק ונועז" • צפו

שר הביטחון יואב גלנט, התייחס הבוקר לנפילתו של לוחם צה"ל בג'נין ואמר כי "הבשורה הקשה על נפילתו מגיעה בסיומו של מבצע מוצלח, מדויק ונועז" | הוא פירט על המבצע והוסיף כי "לטרור לא יהיה מקום בו הוא יוכל להסתתר" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
דברי השר יואב גלנט על המבצע בג'נין (צילום: דוברות הכנסת | תמונה: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

שר הביטחון, ח"כ יואב גלנט, לוקח חלק בשעה זו (רביעי) בדיון בנושא הצעת חוק הנכים (תגמולים ושיקום) בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת. בפתח הדברים, אמר שר הביטחון כי הוא שולח תנחומים למשפחתו של רב סמל, דוד יצחק יהודה ז"ל, שנהרג הלילה בסיום המבצע.

״שולח את תנחומיי למשפחתו של רב סמל דוד יהודה יצחק ז"ל, לוחם ביחידת אגוז, תושב בית אל, שנהרג הלילה בסיום המבצע", אמר השר גלנט, "הבשורה הקשה על נפילתו במבצע מגיעה בסיומו של מבצע מוצלח, מדויק, נועז של לוחמי צה"ל במסגרתו פעלו 2 חטיבות במרחב ג'נין״.

לדבריו, ״הלוחמים הגיעו לעשרות מקומות שבהם הקימו המחבלים בג'נין מארגונים שונים מפעל של ייצור טרור. מטענים, תחמושת, סוגים שונים של אמצעי לחימה - למעשה, מהמקום הזה הם זרעו מוות ברחבי יו"ש ומעבר לקו הירוק. הדבר הזה הושמד כתוצאה מפעולה נועזת של לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב".

גלנט הוסיף ואמר כי ״הדרך שבה בחרנו לפעול הייתה כזו שמגיעה אל כל הנקודות שבהן נמצאים המחבלים כתוצאה ממודיעין מדויק ומצד שני, לוקחת סיכון מסוים מפני שיש צורך לזכור שבמחנה הפליטים חיים 12 אלף אזרחים ועשינו כל מאמץ והצלחנו לא לפגוע בהם, שזה דבר חשוב הן בצד ההומניטרי והן בגלל ההשלכות של הנושא.

"אני רוצה להביע הערכה לרמטכ"ל, לראש השב"כ, למפקדי צה"ל וללוחמים שפעלו בשטח בצורה יוצאת דופן, דייקנות, מקצועיות ואומץ לב כפי שמצופה מהם ולומר כאן: לטרור לא יהיה מקום בו יוכל להסתתר

״כשם שפעלנו לפני חודשיים בעזה בפעולה מדויקת נגד הג'יהאד האסלאמי, כך פעלנו נגד כל ארגוני הטרור במחנה הפליטים בג'נין ואת זה אנחנו יודעים להעתיק ולהדביק בכל מקום אחר״.

גלנט סיים את דבריו ואמר כי ״אנחנו מושיטים יד לשלום ולחיים של שותפות לכל אחד. מצד שני, מי שינסה לפגוע בילדי ואזרחי ישראל יפגוש את קיר הברזל ואת עוצמתם של צה"ל ומערכת הביטחון ויישא באחריות למעשים שלו. כך שהיחס יהיה דיפרנציאלי לחלוטין: מי שמנסה לפגוע יתקל ביד קשה, מי שידבר בפרחים יקבל בחזרה סוכריות״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר