כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
סערה בדיון

יורם שפטל בועדת חוקה: "עילת הסבירות זו הגדרה סותרת שקורסת לתוך עצמה"

לפיד השתתף זמן קצר ויצא, חברי כנסת מהאופוזיציה הוצאו אחרי שהפריעו לרוטמן. בהמשך דיבר עו"ד יורם שפטל | הדיון הסוער בועדת חוקה, לאחר שהצעת החוק למצמום עיל הסבירות עברה אתמול בקריאה ראשונה (בכנסת)

יוני גבאי | כיכר השבת |
שפטל בועדת חוקה (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)

הצעת החוק לצמצום עילת הסבירות, שעברה אמש בתום דיון סוער במליאת הכנסת בקריאה ראשונה, הובאה היום (שלישי) לדיון בועדת חוקה לקראת ההצבעה עליה בקריאה שנייה ושלישית בועדה.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הגיע לדיון לזמן קצר ונשא דברים נגד ההצעה ולאחר מכן יצא מהמקום. בהמשך הוציא שמחה רוטמן, שניהל את הועדה, חברי כנסת מהאולם לאחר שהפריעו לסדרה של הועדה.

במהלך הדיון השתתף עורך הדין יורם שפטל, שבין היתר אמר על עילת הסבירות כי "זו הגדרה שסותרת את עצמה וקורסת לתוך עצמה".

יושב ראש הועדה רוטמן בין היתר התייחס לפרסומים שונים ואמר: "אני כבר לא יכול להתמודד עם כמויות הפייק שמסתובבות. למען הסר ספק: עילת הסבירות לא חלה על חקיקת הכנסת ולא תחול על חקיקת הכנסת.

"אין קשר בין עילת הסבירות לחקיקת הכנסת. זה מצטרף לספין שלוחצים עליי להוציא מהחוק את ראשי הערים, חיפשתי ואני לא מוצא אותם בחוק. כשם שהפייקים שרצו בזמן הכנה לקריאה ראשונה היו פייקים, אני מציע למי שרוצה לדעת מה קורה בחוק לעקוב אחר דיוני הוועדה. אני נחרץ לא להוציא מהחוק אנשים שלא נמצאים בחוק.

"רבים באו אליי ואמרו לי, איך אנשים פונים ללב שלך, ואתה מתעלם מהם. אני חייב לומר ואני אומר את זה לפרוטוקול, אם היה לי בדל אמון שדמעות התנין, שאנשים ששורפים את המדינה ומסיתים לשריפת המדינה, במשך חצי שנה מודאגים מהקרע החברתי..."

בשלב זה קטעו חברי האופוזיציה את דבריו והיו"ר ח"כ רוטמן לא השלים אותם.

צפו בוידאו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר