כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
החוק לביטול עילת הסבירות

שידור חי: ועדת החוקה מצביעה על 27,676 הסתייגויות • צפו

ועדת החוקה של הכנסת החלה הערב להצביע על 27,646 ההסתייגויות שהגישו חברי האופוזיציה על הצעת החוק לביטול עילת הסבירות | צפו בהצבעות בשידור חי (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ט בתמוז תשפ"ג | 18.07.23

ועדת החוקה של הכנסת החלה הערב (שלישי) להצביע על 27,646 ההסתייגויות שהגישו חברי האופוזיציה על הצעת החוק לביטול עילת הסבירות. 'כיכר השבת' מעביר את ההצבעה בשידור חי.

יו"ר הוועדה ח"כ שמחה רוטמן אמר בפתח ישיבת ההצבעות על ההסתייגויות: "כפי שסוכם ההצבעות יהיו במקבצים של 20 הסתייגויות. אני מודיע שהעברתי את בקשתי לייעוץ המשפטי ולמנהל הוועדה שאני מצרף את שמי לכלל ההסתייגויות שהוגשו".

בעקבת החלטתו של יו"ר הוועדה להצביע על כל 20 הסתייגויות יחד, הרי שיהיו 1,383 הצבעות בוועדה, שצפויות להימשך לאורך הלילה.

ההצבעות בוועדה החלו עם תום הדיונים במליאה, ולאחר 19 שעות של דיונים בוועדה על החוק, שהחלו בשעה 21:00 אמש והסתיימו היום בשעה 16:00.

במהלך ההצעות, התחוללה מהומה לאחר שהוועדה הצביעה על מעל 25,000 הסתייגויות ודחתה אותן כאשר חברי האופוזיציה טענו שאינם מצליחים לעקוב אחר סעיפי ההסתייגויות עליהן מצביעים לטענתם במהירות גבוהה מדי.

היו"ר ח"כ רוטמן הוציא לפני ההצבעה את הח"כים גלעד קריב ורון כץ וכשהחזירם להצבעה אמר: "חברי הכנסת קריב וכץ באו לבצע הפרעה חמורה לסדר ההצבעה, החלו לצרוח במטרה לשבש את הצבעה. יש חוקים האוסרים הפרעה במהלך הצבעה והניסיון לייצר הפרעה וצעקות הוא הפרה של כללי האתיקה".

יועמ"שית הכנסת, עו"ד שגית אפיק אמרה כי "בשיטה שנבחרה להנמקת ההסתייגויות נעשתה הבחנה בין 18 שעות הנמקת הסתייגויות לבין ההצבעות. היו אופציות נוספות שניתן היה לבחור. צפיתי בשידור והיה נראה שיש קצב סביר. אמשיך לעקוב אחר התנהלות ההצבעה. יש קו גבול דק מאוד בין הצורך המוצדק לפעמים של הח"כים המסתייגים לייצר הפרעה להצבעה לבין העובדה שההצבעה צריכה להתקיים מרגע שהוכרזה.

"אזכיר שבהצבעה לקריאה ראשונה היו הפרעות רבות ומנהל הוועדה התבקש לתקן הצבעה והמלצנו ליו"ר הוועדה לקיים הצבעה חוזרת. אחרי צפייה שערך מנהל הוועדה גילה שלא נדרש תיקון".

לאחר דברים אלו נמשכות ההצבעות על ההסתייגויות על אף טענות חברי האופוזיציה.

עם דחיית ההסתייגויות של האופוזיציה, תערך ההצבעה הסופית - כנראה כבר מחר בבוקר, בה יאשרו חברי הוועדה את הצעת החוק לביטול עילת הסבירות, והיא תעלה לקריאה שניה ושלישית במליאה, בתחילת השבוע הבא.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר