חקיקת הסבירות תושלם

ראש המל"ל על המסר של ביידן: "לא נאמר בשיחה עם נתניהו"

ראש המל"ל צחי הנגבי מכחיש את הדברים שיוחסו לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן לפיהם הנשיא הזהיר מפני קידום חקיקת רפורמת המשפט: "לא נאמרו בשיחה עם נתניהו" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
רה"מ נתניהו והנשיא ביידן (צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ )

ראש המועצה לביטחון לאומי, צחי הנגבי, מכחיש את הדברים שיוחסו לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן לפיהם הנשיא הזהיר מפני קידום חקיקת רפורמת המשפט: "לא נאמרו בשיחה עם נתניהו".

לדברי הנגבי: "שיחת הטלפון בין נשיא ארה״ב לראש הממשלה היתה, כפי שתואר על ידי שני הצדדים, 'טובה, לבבית וקונסטרוקטיבית'. הדברים המיוחסים לנשיא במאמר ב״ניו יורק טיימס״ כלל לא נאמרו בשיחה".

הנגבי הוסיף כי: "ראש הממשלה נתניהו עדכן את הנשיא כי בשבוע הקרוב תשלים הכנסת את החקיקה הנוכחית, וכי במהלך חודשי פגרת הקיץ של הכנסת יפעל לגבש הסכמה ציבורית רחבה לגבי יתרת התהליך".

כזכור, העיתונאי היהודי תומאס פרידמן פרסם מאמר ב"ניו יורק טיימס" וחשף כי לאחר שיחת הטלפון, הנשיא ביידן הזמין אותו לשיחה בחדר הסגלגל, שיחה שנמשכה 75 דקות, "כדי לוודא שעמדתו ברורה לכל הישראלים".

לדברי פרידמן, במהלך השיחה עם נתניהו התבטא הנשיא ביידן: "בבקשה תפסיק לנסות למהר להעביר את המהפכה המשפטית שלך. קודם כל תבנה קונצנזוס". פרידמן כותב כי "המסר שלו לנתניהו היה ברור - עצור עכשיו".

פרידמן הוסיף בטורו כי: "המסר של הנשיא לראש ממשלת ישראל ולנשיא ישראל לא יכול היה להיות ברור יותר: נא לעצור עכשיו. אל תעביר שום דבר חשוב כל כך בלי הסכמה רחבה, או שאתה עומד לשבור משהו עם הדמוקרטיה של ישראל ועם מערכת היחסים שלך עם הדמוקרטיה של אמריקה - ואולי לעולם לא תוכל להחזיר אותו״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר