כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ומה אמר בעבר?

הנשיא לשעבר ריבלין מצטרף למחאה וינאם בהפגנה בירושלים

רובי ריבלין צפוי לנאום הערב בהפגנה נגד הרפורמה במערכת המשפט שתתקיים בירושלים. בכך מצטרף בפעם הראשונה למוחים נגד המהלכים שמובילה ממשלת נתניהו, עמו יש לו יחסים עכורים (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
ריבלין (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראובן ריבלין, נשיא המדינה לשעבר, מצטרף למוחים נגד הרפורמה במערכת המשפט וצפוי לנאום הערב (ראשון) בהפגנה נגד הרפורמה בירושלים. כך לפי הדיווח ב-Ynet.

יצויין כי לריבלין יחסים עכורים עם נתניהו. בעת שכיהן ריבלין כיו"ר הכנסת הוא עקץ פעם את נתניהו ואמר כי אינו נוהג לקחת את רעייתו לחו"ל בעת שנוסע. גם התבטא פעם כי אינו זקוק למטוס משלו, בניגוד לראש הממשלה.

כאשר התמודד ריבלין לנשיאות ניסה נתניהו, לפי דיווחים, לפעול נגדו. "כנראה שהוא לא חבר שלי", התבטא ריבלין חודשים אחדים אחרי שנבחר לנשיא על נתניהו.

בשנת 2003, בעודו מכהן כיו"ר הכנסת, מתח ריבלין ביקורת חריפה על בית המשפט העליון ועל "המהפכה החוקתית" שהוביל הנשיא ברק. "שופט שלום הכריז על בטילותו של חוק, אשר חוקקה הכנסת. מעולם לא האמנתי שאכן יבוא ובית משפט שלום יעז פניו בפני החוק, בפני המחוקק הריבוני, ופשוט יכריז על בטילותו, כביכול, של חוק מדינה", תקף ריבלין.

לפני כחודשיים, בראיון שהעניק ל'חדשות 13' סיפר ריבלין כי הוא שקל להצטרף להפגנות השמאל נגד ממשלת הימין שהקים נתניהו. הוא הביע חשש מפני פשרה שתושג בשיחות שהתנהלו אז בבית נשיא המדינה יצחק הרצוג, ויוצא בהצהרה קיצונית נגד כל פשרה ברפורמה המשפטית.

לדבריו, בלילה בו נתניהו פיטר את שר הביטחון יואב גלנט, "שאלתי את עצמי למה אני לא יוצא לרחובות", אמר ריבלין. "לא יכולתי לצאת לרחובות כי הייתי פעם נשיא המדינה, וזה לא נהוג. לא עשיתי את זה מפאת כבוד נשיא המדינה, אבל כאזרח שנודל במדינת ישראל, ובאמת היה בין האנשים אשר לחמו על קיומה של המדינה יחד עם חברי - מימין ומשמאל. היה ערב של חרדה גדולה על המתנהל בכל המערכת".

עוד אמר: "התקשרתי לביתו של שר הביטחון, וביקשתי לומר לו 'כל הכבוד לאנשים אמיצים העומדים על דעתם, גם כאשר עתידם האישי עומד על כף המאזניים'. הוא עשה מהלך אמיץ, והוא בהחלט נתן לרה"מ להבין כי תפקידו של שר הביטחון הוא חשוב מאוד, שראש הממשלה ושר הביטחון ישתפו פעולה לעילא ולעילא, מבחינת הידוק הקשרים והיחסים ביניהם, גם אם לא תמיד מסכימים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר