יום דרמטי של הכרעה

רגע האמת הגיע: הכנסת צפויה לאשר את צמצום הסבירות; אין פריצת דרך במגעים לפשרה

הדיונים במליאת הכנסת סביב הצעת החוק לצמצום עילת הסבירות ימשכו עד שעת צהרים מוקדמת, אז תחל ההצבעה הדרמטית, שבסיומה צפויים חברי הכנסת לאשר בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לצמצום עילת הסבירות במסגרת הרפורמה המשפטית | המגעים לפשרה עדיין נמשכים: בלילה לא נרשמה כל פריצת דרך סביבם ועיקר המחלוקת סביב זמן ההקפאה (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
רוטמן במליאה, אמש (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הצעות הפשרה עליהן דיווחנו אמש עדיין לא הבשילו, והכנסת ממשיכה לדון הבוקר (שני) בהצעת החוק לצמצום עילת הסבירות לקראת הצבעה ואישור סופי בקריאה שנייה ושלישית. 

הפשרות עוסקות בעיקר סביב זמן הדחיה של קידום החקיקה של הרפורמה: לפי הדיווחים, קבוצת לוין, סמוטריץ ובן גביר מסכימה לדחייה מינורית ומתעקשת להמתין רק עד סוף הכנס הבא לחקיקת בזק אם לא יגיעו להסכמות עד אז.

לפיד רוצה דחיה נוספת של חצי שנה לפחות, כלומר לסיים גם את הכנס שאחרי הפגרה ללא חקיקה חד צדדית. הוא מקווה שהקואליציה לא תחזיק עד אחר מושב החורף והוא יוכל להגיע לבחירות עם הישג ההקפאה. ולמעשה נראה שהפערים בין הצדדים עומדים על שישה חודשים.

ייתכן, שנתניהו שלא מעוניין לשבור את הכלים מול האופוזיציה, ינסה לכופף את השלישיה. לפחות כלפי חוץ. ככל הנראה הם מתואמים היטב ויקשו עליו מאוד.

כפי שדיווחנו, יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, כתב אמש בהודעה שהוציא: "נפגשתי הערב עם נשיא המדינה עם חזרתו ארצה. חובה עלינו לעשות כל מאמץ להביא בשורה של הסכמה לאזרחי ישראל. העקרונות שהוצגו לי על ידי הנשיא תואמים את העקרונות שעומדים לנגד עינינו: שמירה על שומרי הסף, עצירת הקרע בעם ועילת סבירות שלא פוגעת בדמוקרטיה שלנו, אעשה ככל שביכולתי כדי להביא הסכמה רחבה למען ישראל דמוקרטית וחזקה".

מנגד, מובילי המחאות והשיבושים, אנשי כוח קפלן, תקפו את הודעתו של לפיד ומסרבים לשמוע על פשרה. "מדובר במגש הכסף של הדיקטטורה שלפיד והרצוג מביאים לנתניהו. יש רק פתרון אחד: גניזת החקיקה וגיבוש הסכמה רחבה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר