כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בראיון ל'כיכר השבת'

ביטון עוקץ את לפיד: "שמחים שהצטרף לתפיסות שלנו" 

בראיון ל'כיכר השבת' ממשכן הכנסת בירושלים סבור ח"כ מיכאל ביטון כי יש סיכוי עדיין להידברות סביב הרפורמה ועוקץ את יו"ר האופוזיציה לפיד (כנסת)

ישי כהן | כיכר השבת |

שעות להצבעה הדרמטית על עילת הסבירות: חבר הכנסת מיכאל ביטון מהמחנה הממלכתי בריאיון ל'כיכר השבת' ממשכן הכנסת בירושלים אומר כי עדיין יש סיכוי לפשרה סביב הרפורמה המשפטית.

"יש סיכוי", אומר ביטון. "חשוב שתהיה הסכמה. עם ישראל צריך את זה. אנחנו ערב תשעה באב. ראינו מה שנאת חינם וקרע בעם עושה לריבונות. האחריות היא על כולנו".

האם מתווה הנשיא, בניזרי אלבשן, מקובל עליכם?

"אני רוצה הסכמה. אני לא יושב במשא ומתן ולא נכנס לפרטים. קראנו להסכמה מהיום הראשון, אפשר להגיע להסכמה על עילת הסבירות ולהגיע להסכמה על שאר החקיקה. אם נעשה את זה נרגיע את העם. נוריד את סלע המחלוקת".

אומרים שסלע המחלוקת זה כמה זמן דחייה להמשך החקיקה…

"אם זה לחצי שנה, אין בזה שום טעם, כי זה לדחות את המריבה חצי שנה קדימה, ולהשאיר מדינה שלימה באי וודאות. ולמצוא את עצמנו שנה שלימה מתגוששים. אם זה לטווח ארוך, התחייבנו שאם הכל ייעשה בהסכמה בקדנציה הזו, נעשה גם בהסכמה בקדנציה הבאה".

זה נראה שבכחול לבן לא כל כך אוהבים את ההחלטה של יאיר לפיד לזרום עם הנשיא?

"לא, אנחנו בעד הסכמה, ואנחנו שמחים שיאיר לפיד הצטרף לתפיסות שלנו להסכמות, אבל הסכמה זמנית של חצי שנה לא רלוונטית כי היא רק דוחה את הקרב ואת המאבק ואת השנאה ואת הקרע בעם, לכן אנחנו לא נהיה בעד דחייה או דחיינות שתביא עלינו עוד הר געש בעוד חצי שנה".

בשעתיים שנותרו עד ההצבעה, יש סיכוי שנראה התפתחות אמיתית?

"יש סיכוי, אשרי אדם שמאמין ולא מוותר על האפשרות לאחות את הקרע בעם. תמיד נזכור, אנחנו ערב תשעה באב, כבר לא מעניין מי צודק, אנחנו כמו הלל ושמאי , הקדימו דבריהם לדברי חבריהם, צריך להקשיב לכאב של הצד לשני, למצוא נוסח שכל אחד יכול לחיות איתו".

צפו בריאיון.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר