כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מצבו יציב"

מתפללים לשלומו: השר לשעבר דוד לוי אושפז בבית החולים

השר לשעבר, דוד לוי, אושפז בלילה ביחידה לטיפול נמרץ לב בהדסה עין כרם | מצבו יציב והוא נמצא בהכרה מלאה ומלווה בבני משפחתו (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
דוד לוי (צילום: פלאש 90)

שר החוץ וסגן ראש הממשלה לשעבר, דוד לוי, מאושפז מאז אתמול בלילה (רביעי) ביחידה לטיפול נמרץ לב בהדסה עין כרם.

בבית החולים עדכנו כי מצבו של לוי יציב, הוא נמצא בהכרה מלאה ומלווה בבני משפחתו. המשפחה ביקשה מהתקשורת ומהציבור לכבד את פרטיותה.

כזכור, לפני חמש שנים, לוי קיבל ביום העצמאות את 'פרס ישראל' על מפעל חיים בתחום החברה. 

שר החינוך דאז נפתלי בנט הסביר את הזכייה ואמר: "הנער שעלה מרבאט שבמרוקו אל המעברה ועיירת הפיתוח ופרץ את הדרך לליבת החברה הישראלית. מנהיג חברתי אמיץ, תמצית סיפור הציונות, מנפץ תקרת הזכוכית".

בנימוקיה של ועדת הפרס נכתב בין בשאר: "סיפורו האישי של דוד לוי, הוא סיפורו של נער שעלה ארצה מרבאט שבמרוקו, אל המעברה ועיריית הפיתוח, ומנקודת שפל זו זינק אל ליבת העשייה הציבורית והחברתית וממחוללי כור ההיתוך של החברה הישראלית. דוד לוי הוא לוחם חברתי של השכבות החלשות, מנהיג עובדים ונציג עיירות הפיתוח והפרפרייה וממקימיה".

"יזם ומוביל של תוכניות חברתיות ומדיניות, פעיל במאבקים למען השכבות החלשות ומנהיג מדיני. כל זאת תוך התגייסות מוחלטת ונדירה לשירות העם והמדינה. דמותו הייחודית, דבקותו בעקרונותיו והיותו סמל חברתי הם מקור השראה לציבור ומקור להערכה. חזונו אומץ ליבו, ומאבקיו ומעשיו הטביעו חותם מובהק על החברה הישראלית".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר