גינוי חריג

נתניהו נגד חברי כנסת מהקואליציה: "לא מקובל ולא ראוי"

ראש הממשלה מגנה בהודעה חריגה את ההאשמות שהטיחו חבר הכנסת ממפלגתו וחברת הכנסת מעוצמה יהודית באלוף פיקוד המרכז (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו (צילום: Alex Kolomoisky/POOL)

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה הערב (רביעי) בהודעה חריגה את המתקפות של חברי הכנסת אביחי בוארון ממפלגתו ולימור סון הר מלך מ'עוצמה יהודית' על אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס.

"ההשתלחות באלוף יהודה פוקס אינה מקובלת ואינה ראויה", מסר נתניהו הערב. "האלוף פוקס הוא קצין מצוין ומוערך שפועל ללא הרף להגן על אזרחי ישראל באשר הם".

הגינוי הגיע לאחר שאתמול בוארון האשים את פוקס בכך ש"חשוב לו יותר לאפשר חופש תנועה לפלסטינים, על פני שמירה הרמטית לביטחון ישראלים". את הדברים אמר בוארון בראיון שהעניק לכאן רשת ב', לאחר הפיגוע במעלה אדומים. בהמשך הבהיר בוארון את דבריו.

במהלך הראיון אמר בוארון כי האלוף "לא שם למעלה את אזרחי ישראל, על חשבון אזרחי הרשות הפלסטינית". עוד אמר כי "למערכת בראשות אלוף פיקוד מרכז בצה"ל חשוב יותר לאפשר חופש תנועה לפלסטינים על פני שמירה הרמטית על ביטחון ישראלים".

הבוקר הצטרפה לבוארון גם סון הר מלך, שאמרה בראיון לרדיו קול ברמה כי "האלוף וקס מגבה מחבלים ובצד השני מתעמר בתושבי יהודה ושומרון. אני חד משמעית מגבה את דבריו של ח"כ אביחי בוארון".

גינוי הרמטכ"ל והשר

אתמול גינה הרמטכ"ל הרצי הלוי את דבריו של בוארון: "הרמטכ״ל מגנה בכל תוקף את האמירה של חבר הכנסת אביחי בוארון כלפי מפקד פיקוד המרכז".

הרמטכ"ל הוסיף: "האלוף יהודה פוקס, הוא מפקד לוחם, ערכי ומצטיין, אשר תחת פיקודו, מפקדי צה״ל וחייליו פועלים לילות כימים להבטיח את ביטחונם של תושבי אזור יהודה ושומרון.

"כל אמירה אשר מטילה דופי בשיקוליו של האלוף ובמחויבותו לביטחון אזרחי ישראל - ראויה לכל גינוי ואין לה שחר".

גם שר הביטחון יואב גלנט גינה את דברי עמיתו לסיעה. גלנט מסר כי "מפקד פיקוד המרכז האלוף יהודה פוקס הוא קצין מקצועי ורב זכויות. האלוף פוקס מקדיש את חייו להגנת עם ישראל - מגנה בתוקף את ההתקפות משוללות היסוד עליו מצד גורמים פוליטיים חסרי אחריות. כל התקפה על קציני צה״ל ע״י אישי ציבור מערערת את ביטחון ישראל".

תגובת חבר הכנסת

בהמשך הגיב חבר הכנסת בוארון לרמטכ"ל: ״צר לי שפוקס ואיתו הרמטכ"ל, מפרשים ביקורת עניינית כהשתלחות אישית, גם כשהביקורת נאמרת מתוך כבוד והערכה ולא מתייחסים לביקורת עצמה.

"בתקופה בה גרף הפיגועים הגיע לשיאים חדשים היה נכון לעסוק בביקורת בצורה עניינית ולחזק את הביטחון ואת תחושת הביטחון בישראל בכלל ובדגש על יהודה ושומרון. חבל שלא כך נעשה״.

בוארון הוסיף והבהיר: "בהמשך לדברים שאמרתי ברשת ב' ולמענה של אלוף מיל' ניצן אלון הריני להבהיר: אני סמוך ובטוח שאלוף פקמז עושה לילות כימים בבטחון ישראל.

"ככל גוף או נושא משרה בישראל גם אלוף פקמז חשוף לביקורת. ביקורת עניינית ומכבדת.

"כזו היא הביקורת שמתחתי על פעילותו של פוקס בניהול גזרת איו"ש תחתיו בדגש על הכלת אוכלוסיית הרש"פ ואפשור תנועה חופשית של אוכלוסיה זו במרחב תוך חשיפת אזרחי ישראל תושבי יו"ש לסיכונים מיותרים. הכלה זו של האוכלוסיה הפלסטינית מבוססת על גישה לא נכונה של הכלה ושק"ד מוטעה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות