מריחה או התחייבות?

"הפעם זה על באמת" | זה תאריך היעד הסופי שהציב ראש הממשלה לחוק הגיוס

ראשי הסיעות החרדיות העבירו לראש הממשלה מסר חד משמעי, כי המשך קידום רפורמת המשפט בכנס החורף של הכנסת מותנה בקידום חוק הגיוס שיפטור תלמידי ישיבה מגיוס לצבא | ראש הממשלה נתניהו העברי היום מסר לנציגים החרדים, על התאריך הסופי בו יעבור חוק הגיוס | כל הפרטים (חדשות, חרדים)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
נתניהו, גפני וגולדקנופף (צילום: Marc Israel Sellem/POOL, יונתן זינדל/פלא 90)

ראש הממשלה נתניהו מתחייב לחברי הכנסת החרדים כי בתחילת הכנס הבא של הכנסת - כנס החורף, הממשלה תעביר את חוק הגיוס ותיתן לו קדימה ועדיפות על פני המשך חקיקת הרפורמה המשפטית.

לפי הפרסום הערב (ראשון) של הכתב הפוליטי בכאן 11 מיכאל שמש, נתניהו אמר את הדברים לח"כים החרדים בשיחות סגורות, זאת לאחר שסבלנותם של האחרונים החלה לפקוע לנוכח המריחות של הליכוד וראש הממשלה.

דבריו של ראש הממשלה לפי הפרסום, מתכתבים היטב עם חשיפת 'כיכר השבת'על המסרים שקיבלו חברי הכנסת החרדים מחברי מועצות גדולי וחכמי התורה של המפלגות החרדיות.

הח"כים החרדים הודיעו לראש הממשלה, כי חוק הגיוס קודם לרפורמה וכי ההוראה החדשה שקיבלו היא שלא לתמוך בהליכי החקיקה של הרפורמה המשפטית ללא חוק גיוס שיעמוד במבחן בג"ץ.

נתניהו שמע, והתוצאה בפרסומים היום. רה"מ אכן מתחייב לח"כים להעביר את חוק הגיוס המתוקן מיד בתחילת כנס החורף - זאת בקדימות לחקיקת הרפורמה המשפטית.

אחד מראשי הסיעות החרדיות אמר בשבוע שעבר בשיחה עם 'כיכר השבת': "הבהרנו לנתניהו שלא נכנסו לממשלה בשביל רפורמת המשפט, אנחנו תומכים בה כבשל החברות שלנו בקואליציה אבל לממשלה נכנסו בשביל לדאוג לעולם התורה".

הבכיר הוסיף: "המסר שלנו היה חד משמעי וזה לא מסר שלנו הפוליטיקאים אלא הנחיה של כל 'מועצות גדולי וחכמי התורה', לא תהיה דחיה נוספת בחקיקת חוק הגיוס, הסכמנו לדחיה אחת, לא תהיה נוספת".

לדברי הבכיר החרדי, בקואליציה יינסו להעביר חוק גיוס שייתר את 'חוק יסוד ערך לימוד התורה', בכדי לנסות ולהוריד להבות ביקורת הציבורית עם חקיקת החוק.

כזכור, בתחילת החודש צוטט יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בשיחות סגורות, כשהתייחס לחוק הגיוס: "החוק יעבור בפתח כנס החורף, לנתניהו ברור שללא חוק הגיוס הממשלה לא תוכל להתקיים. נעביר חוק שלא יהיה שפיט, ייתכן שנצמיד אליו את פסקת ההתגברות נקודתית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר