ההפגנות נגד הרפורמה

השר רצה להגיע לביקור, בית החולים הגיב: "זה עיתוי רגיש"

שר המדע והטכנולוגיה, תכנן להגיע מחר לביקור מקצועי בבית החולים בתל אביב, אלא שמבית החולים נמסר לו כי מוטב שלא יגיע וזאת על רקע החשש ממהומות המפגינים נגד הרפורמה המשפטית (חדשות בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
השר אקוניס | ארכיון (חיים גולדברג, פלאש 90)

הפחד מהמפגינים נגד הרפורמה: שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס היה צפוי לערוך מחר (שלישי) ביקור מקצועי בבית החולים איכילוב, אך בית החולים רמז לו שכדאי שלא יגיע.

השר המתגורר בתל אביב, היה אמור כאמור לערוך ביקור מקצועי בבית החולים, אך על פי הפרסום בחדשות 12 עד עתה לא ברור האם מנהל בית החולים פרופ' רוני גמזו אמר לו שלא יגיע או שהיה זה לחץ מצד בכירי הרופאים בבית החולים, למנוע כניסת שר מהממשלה למקום.

על פי מקורבי השר, גמזו רמז לאקוניס שלא יגיע, מכיוון שהמחאה נגד הרפורמה המשפטית התרחבה גם לתוך כותלי בית החולים, ובכירים בבית החולים הפעילו לחץ מסיבי כדי שלא יגיע.

על פי הדיווח, בבית החולים היו מעוניינים שהשר יבוא וזאת בשל שיתוף הפעולה המקיף שיש בין בית החולים לשר - אז הם לא רצו שהביקור ייצבע בצבעי המחאה.

בית החולים רצו שהפוקוס בביקור יהיו על הפרויקטים החדשים ושילוב הזרועות ביניהם, ולא המחאה.

מלשכת השר אקוניס נמסר בתגובה: "מצרים מאוד על ההחלטה השגויה של הנהלת איכילוב. נחושים לקדם שיתוף פעולה בבית החולים לטובת כלל אזרחי ישראל באשר הם ובתוך כך את הקמת מרכז החדשנות ומחקרים פורצי דרך לרפואת החולים, ללא קשר לעמדותיהם הפוליטיות".

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "ביה״ח הינו ממלכתי ויארח כמקובל כל נציג ממשלה; מתוך משנה זהירות ושקיפות, ביה״ח הסב את תשומת ליבה של לשכת השר על התארגנות מחאה סביב הביקור בביה״ח. החלטה על שינוי מועד הביקור התקבלה על ידי לשכת השר ובקרוב יקבע מועד חדש".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר