הקריאות בהפגנות

נתניהו: מצפה מגורמי האכיפה לבוא חשבון עם המסיתים

ראש הממשלה אמר כי עושה מאמצים אדירים על מנת להגיע להסכמה ציבורית רחבה ברפורמה המשפטית. הוא התייחס לקריאות נגדו ונגד רעייתו בהפגנות וקרא לראשי האופוזיציה לגנות ולגורמי אכיפת החוק לבוא חשבון "עם המסיתים" (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו, היום (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

בפתח ישיבת הממשלה, שהתקיימה הבוקר (ראשון) כבכל שבוע בירושלים, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאסון רעידת האדמה במרוקו, וקרא להסכמה ציבורית רחבה בהמשך חקיקת הרפורמה המשפטית.

"אנחנו עושים מאמצים אדירים להרגעת הרוחות בניסיון להגיע להסכמה ציבורית רחבה, ככל האפשר, לגבי הרפורמה המשפטית", אמר נתניהו. "לכן, אני לא יכול לקבל את קריאות ההסתה שמגיעות מראשי הפגנות השמאל.

"פעילה מובילה בהפגנות השמאל מכנה שרי ממשלה ״נאצים״. פעיל בולט אחר כתב בטוויטר לשרה בממשלה "את גרועה מהנאצים". לא חלפו מספר שעות מהאמירות המזעזעות הללו, ובהפגנת השמאל אמש במודיעין, קראו המפגינים למותי ולמות רעייתי: "שתהיו בבית הקברות כבר בשנה הבאה".

נתניהו הוסיף: "עד עכשיו אף אחד ממנהיגי האופוזיציה לא ראה לנכון לגנות את הדברים החמורים הללו. אני קורא להם לעשות זאת ולהצטרף אלינו להרגעת הרוחות בעם. אני מצפה מגורמי אכיפת החוק לפעול בתוקף נגד ההסתה ולבוא חשבון עם המסיתים. עד עכשיו כמעט ולא נעשה שום דבר משמעותי נגד ההסתה הפרועה הזאת. החופש להפגין הוא לא החופש להסית.

"אם נפעל יחד ברוח נכונה ולא נאפשר את הקיצוניות הזאת, אני חושב שבאמת נשיג שנה טובה ומתוקה יותר. וזה מה שאני מאחל לכל אזרחי ישראל״.

"אני פותח את ישיבת הממשלה בשליחת תנחומים בשמי, בשם הממשלה ובשם כל אזרחי ישראל למלך מרוקו מוחמד השישי ולאזרחי מרוקו, על האסון הכבד שפקד את ארצם שגבה בינתיים כבר אלפי הרוגים".

נתניהו הוסיף: "מדינת ישראל תגיש כל סיוע אפשרי למרוקו, כולל במידה וירצו משלחת חילוץ והצלה שעומדת מוכנה לסייע להם. מדינת ישראל עומדת לצידה של מרוקו בשעתה הקשה".

בהמשך התייחס ראש הממשלה לחיבור ישראל עם מדינות ערב הסמוכות. "היום אנחנו רוצים לבשר על המשך החזון שלנו לחבר את ישראל עם העולם. אנחנו עובדים על זה כבר עשר שנים.

"אנחנו סללנו (הממשלות בראשותי) את הרכבת מחיפה לבית שאן, בואכה גשרי הירדן במטרה ברורה: לא רק לשרת את תושבי הגליל ותושבי בית שאן, אלא גם במטרה לחבר חיבור עתידי בין מפרץ חיפה לחצי האי ערב.

"ישראל כ״ץ בתפקידו כשר התחבורה, יחד איתי, קידמנו את הרעיון הזה, את החזון הזה של חיבור מדינות חצי האי ערב דרך ירדן, דרך עמק יזרעאל עד מפרץ חיפה. דבר המאפשר קשר תחבורתי דרך חצי האי ערב ואירופה. הדבר הזה כמובן קיבל תנופה נוספת בהסכמי אברהם, אבל עכשיו אנחנו מחברים אותו לחזון גדול עוד יותר".

עוד אמר: "החזון הזה, שמקדם אותו הנשיא ביידן יחד עם מדינות אירופה ומדינות האמירויות, ערב הסעודית ומדינות נוספות, של מסדרון תשתיות של מסילות ברזל, חיבור ימי, סיבים אופטיים וקווי אנרגיה, לרבות גז ומימן (זו האנרגיה העתידית), שיעברו מהודו, כלומר מאסיה, הודו, דרך חצי האי ערב, דרך מדינת ישראל לאירופה. זה שינוי עצום.

"אני מודה לנשיא ביידן על היוזמה החשובה הזאת. ואני רוצה להגיד לכם - זה משנה את מצבנו העולמו וההיסטורי.

"ארץ ישראל תמיד הייתה נקודת מעבר לאימפריות שדרסו אותנו בדרך שלהם במסעות כיבוש לכל הכיוונים. עכשיו מדינת ישראל הופכת למדינת מעבר אחרת - היא בעצם עוברת לצומת מרכזי בכלכלה העולמית. גשר של שלום שמשנה את פנינו.

"אנחנו כבר הפכנו את ישראל לצומת עולמי בתחום הסייבר, המים והגז, ועכשיו נעשה זאת גם בתחבורה, באנרגיה ובתקשורת עולמית. אני חושב שזה ברכה גדולה מאוד".

נתניהו חתם: "מה שאנחנו נבשר היום זאת גם מהפכה במפת העדיפויות הלאומיות. אנחנו מביאים תקציבי ענק לקידום יישובי ישראל בפריפריה; הטבות מס, סבסודים שונים, תעדוף בחינוך ותעסוקה, ואני מדבר על כל המגזרים בחברה. אנחנו מוסיפים יישובים חדשים לתוכנית העדיפות הלאומית. זו זריקת מרץ כלכלית אדירה ליישובים רבים בנגב ובגליל, ביישובים צמודי גדר וביו״ש".

בהמשך התייחס נתניהו לתגובת הממשלה לפרעות האלימות בדרום תל אביב לפני מעט יותר משבוע. "אנחנו מכריזים היום על תכנית מיוחדת לחיזוק דרום תל אביב ומוקדים נוספים שבהם נמצאים מסתננים בלתי חוקיים. אנחנו מקצים עשרות מיליונים לעידוד יציאת מסתננים, לחיזוק אזרחים ותיקים, לשיפוץ בתי כנסת שנפגעו, לסיוע לסטודנטים ולצעירים ועוד. אני מודה למשרד הנגב והגליל והחוסן הלאומי, בראשותו של השר יצחק וסרלאוף, על גיבוש התכנית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר