מפלגת המחאה נוסקת

המגמה נמשכת: גנץ ממשיך להביס את לפיד; גוש הימין נחלש

על רקע המשבר החוקתי, חדשות 12 מפרסמים סקר אינטרנטי וטלפוני שערך הסוקר מנו גבע משם עולה תמונת מצב מדאיגה ליו"ר האופוזיציה - יורד ל-15 מנדטים (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הממלכתיות משתלמת. גנץ ולפיד בימים יפים יותר (צילום: פלאש 90)

סקר מנדטים המתפרסם הערב בחדשות 12 חושף תמונת מצב מדאיגה במיוחד עבור יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד. במקרה של ריצת מפלגת המחאה - יש עתיד מקבלת 15 מנדטים בלבד. גם במקרה שמפת המפלגות תישאר כפי שהיא היום - המצב לא מעודד מבחינתו ויש עתיד תקבל 18 מנדטים.

את הסקר האינטרנטי והטלפוני, ערך הסוקר מנו גבע עבור חדשות 12, והוא מעלה כי כי מפלגת הליכוד ממשיכה להיות במקום השני עם 26 מנדטים כאשר המחנה הממלכתי של גנץ מקבל 29 מנדטים.

עוד עולה מהסקר, כי אם מפלגת המחאה אכן תרוץ בבחירות, היא תזכה ב-8 מנדטים - 3 ממפלגת יש עתיד שתרד מ-18 ל-15 מנדטים, 3 ממפלגת המחנה הממלכתי שתקבל 26 מנדטים במקום 29, נתון דרמטי לאור העובדה שבמקרה כזה יהיה שיוויון בין הליכוד למחנה הממלכתי.

מי שעוד תינזק ממפלגת המחאה היא מרצ, שאמנם תעבור את אחוז החסימה, אך לא מעבר לכך. ללא מפלגת המחאה מרצ מקבלת 5 מנדטים.

את המנדט השמיני והאחרון, לוקחת מפלגת המחאה מישראל בתינו שתקבל 5 מנדטים בלבד במקום 6 מנדטים באם מפת המפלגות שירוצו בבחירות תהיה ללא שינוי.

גוש הימין לא יושפע ממפלגת המחאה. הליכוד יקבל 26 מנדטים, ש"ס 10, יהדות התורה 7, הציונות הדתית - סמוטריץ' ובן גביר ביחד 9 מנדטים ובכך ממשיך גוש הימין להישאר עם 52 מנדטים בלבד, 12 מנדטים פחות מתוצאות הבחירות האחרונות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר