האשימו תחילה את המתנחלים

הסערה סביב הצגת אלוף פיקוד המרכז כהיטלר; "האיראנים אחראים" 

אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס זוכה ליחס עוין מצד חלק מהמתנחלים ביו"ש, שעל ביטחונם הוא אמון, ברשתות החברתיות, הוא הוצג היום כהטילר וכלי תקשורת מיהרו להאשים את המתנחלים, אך שב"כ הוציא הודעה, שבה נאמר, כי מי שעומד מאחורי הפרסום, הם האיראנים (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
המודעה שהופצה היום ברשת

ברשתות החברתיות עלתה היום (ראשון) תמונה בה נראה אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס כצורר הנאצי - היטלר, ראש הממשלה נתניהו מיהר לגנות, אך כעבור זמן קצר נחשף מי עומד מאחורי המודעה המסיתה.

חלק מהמתיישבים ביהודה ושומרון, פורקים מדי פעם תסכול, על מי שאמון על ביטחונם, האלוף יהודה פוקס, ולכן, כאשר המודעה פורסמה ברשת, היו כלי תקשורת רבים, שהאשימו במרומז את ציבור המתיישבים בהפצת התמונה המסיתה (התמונה שבראשית הכתבה. ק"א).

גם ראש הממשלה נתניהו מיהר לגנות וכתב: "ראש הממשלה נתניהו דורש בדיקה וחקירה בעניין הציוץ שפורסם נגד האלוף יהודה פוקס. ראש הממשלה נתניהו מגנה את ההסתה ונותן גיבוי מלא למפקדי צה״ל".

כעבור זמן קמר יצאה הודעה משב"כ בה נאמר: "מבדיקות שבוצעו על ידי שב"כ ביחס לפרופיל שבאמצעותו פורסמה היום תמונתו של האלוף יהודה פוקס, מפקד פיקוד מרכז במדים של נאצי, מוערך בסבירות גבוהה כי מדובר בפרופיל פיקטיבי המתופעל על ידי גורמים איראנים".

עוד נמסר משב"כ: "יצוין כי מזה זמן מקדמת איראן קמפיין רשתי כולל, שמטרתו לפלג את החברה בישראל ולערער את יציבותה, ומוערך כי פרסום התמונה היום הינו חלק מקמפיין זה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות