איבד את זה לחלוטין 

אהוד ברק בריאיון: "הממשלה אינה חוקית, אנשים יאבדו את חייהם" 

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שמנסה להעמיד את עצמו בראש תנועת מחאת השמאל, מעניק בימים אלה ראיונות לכלי תקשורת בארה"ב בהם הוא מספק אמירות חריגות שספק אם היו עוברים בישראל בשתיקה | בראיון לרשת CBS אמר ברק שבישראל מכהנת ממשלה לא חוקית ולא לגיטימית וכי אנשים צפויים לאבד את חייהם (פוליטי-מדיני) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אהוד ברק (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

טירוף: אהוד ברק שכיהן בעבר כראש ממשלת ישראל, ביקר השבוע באולפני התקשורת האמריקאיים בזמן שהייתו בארה"ב. ראיון אחד שהעניק לרשת CBS הצליח לספק כותרות בגלל אמירות חריגות וחסרות תקדים שסיפק למצלמת הטלוויזיה. דברי ברק הובאו במלואם ב'ynet'.

בדבריו אמש (שלישי) ל-CBS, טען אהוד ברק שממשלת נתניהו איננה חוקית: "הממשלה של נתניהו לא לגיטימית. הוא נואש ומבודד, נמצא מחוץ לפוקוס ולא מאוזן", עוד הוסיף בהתייחסו למחאות השמאל כי "אנחנו נצטרך להתמודד עם עמל, זיעה ודמעות. ייתכן שתהיה אלימות, שתמיד מגיעה מהימין", ציין.

לאחר מכן טען כי למרות הבחירות שנעשו באופן חוקי ולפי כללי המשחק המקובלים "הממשלה איננה חוקית", אמר ברק בראיון.

והוסיף כי "הם (הממשלה י.ג) מנסים לשנות את השיטה. הממשלה בישראל מוגבלת ולא יכולה לפגוע בזכויות של מיעוטים, הם מנסים לשנות את זה. לא ניתן לזה לקרות. אנחנו בדרך למרי אזרחי לא אלים. נחסום את הניסיון שלהם, נגן על ישראל כדמוקרטיה וננצח את הקרב הזה. זה אולי ייקח זמן, יהיו עליות ומורדות וחלק מהאנשים יאבדו את חייהם בדרך, אבל נביא לזה סוף לא משנה מה המחיר", איים עוד מי שכיהן בעבר בתפקיד הבכיר ביותר בממשל הישראלי.

לאחר מכן התייחס לאפשרות של מלחמת אזרחים וטען כי זה לא יתרחש "בגלל שלנתניהו אין מספיק חיילים", וכי לראש הממשלה הנוכחי אין גם רצון או יכולת לנהל מלחמה שכזו.

אחר כך עבר לדבר על חברי הממשלה והשווה את סמוטריץ' ובן-גביר לארגון פשיסטי בארה"ב שהוכר כארגון טרור לאחר אירועי הקפיטול: "נתניהו לקח את 'הנערים הגאים' (כך נקרא הארגון הפשיסטי י.ג) והפך אותם למנהיגים, אחד לשר האוצר ואחד לשר לביטחון לאומי", הוסיף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר