זה ההסבר שלה

שרת ההסברה גלית דיסטל הודיעה על התפטרותה מתפקידה

בעקבות התפטרות השרה מתפקידה, ייאלץ חבר הכנסת אביחי בוארון שנכנס במקומה במסגרת החוק הנורבגי לעזוב את הכנסת | דיסטל הסבירה את המהלך: "התרוקן מהסמכויות" (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
לא נרתעת. שרת ההסברה (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

ברקע ההחלטה למנות את משרד התפוצות לאחראי על פעילות ההסברה של מדינת ישראל, הודיעה הערב (חמישי) שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד על התפטרותה מתפקידה.

"בתחילת השבוע, ראש מערך ההסברה החליט למנות את משרד התפוצות לאחראי על פעילות ההסברה של מדינת ישראל בזירה הבינלאומית לצד הפעילות השוטפת של משרד החוץ. אני מכבדת את ההחלטה הזאת", כתבה השרה בפוסט בפייסבוק.

"למשרד התפוצות יש הרבה יותר משאבים, כוח אדם, סמכויות ויחידות סמך מאשר למשרד ההסברה שקיבל את התקציב הראשוני שלו רק לפני 17 שבועות ונמצא עדיין בשלבי הקמה. אגו בצד – טובת ישראל לפני הכל, בטח בשעת מלחמה קשה כל כך. על משרד ההסברה הוטלה המשימה של חיזוק החוסן הלאומי.

"אלא שקיים כבר שר מוכשר מאוד לענייני חוסן לאומי, יש את פיקוד העורף, יש ארגונים אזרחיים שעושים עבודת קודש ואם לומר בכנות - אני לא מצליחה למצוא כעת שום הצדקה לכפל הסמכויות הזה. הפעלת משרד ממשלתי היא עניין יקר ועם ישראל זקוק לכל שקל".

היא הוסיפה: "וכשאני רואה את משרד ההסברה שהתרוקן מהסמכויות שניתנו לו מלכתחילה – אין לי אלא להודות ביושר שכל יום בו הוא מופעל מעתה ואילך מהווה בזבוז של כספי ציבור.

"בקונסטלציה הנוכחית המשרד הזה לא יכול לתרום למדינה תרומה משמעותית וטובת המדינה חשובה לי יותר מהכל. בשל כל אלה החלטתי להתפטר מתפקידי כשרת ההסברה".

עוד ציינה: "אני מאחלת לידידי הטוב עמיחי שיקלי הצלחה גדולה בהסברת מדינת ישראל בעולם ומשוכנעת שהוא ימשיך לעשות עבודה מצויינת.

"אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי ומפצירה בו להעניק את תקציב המשרד כולו ישירות לאזרחים בדרום.

"לסיום חשוב לי לציין את הצוות המצומצם במשרד שלי שפתח חמ"ל כבר בשבת בבוקר ועבד לילות כימים ביצירת סרטונים, הקמת קבוצות משפיענים תוך הדהוד את הנרטיב הישראלי ביעדים אסטרטגים בעולם.

הם עשו עבודה שקטה, אפקטיבית ויעילה מאחורי הקלעים. אלף אלפי תודות. חוזרת לשרת אתכם מהכנסת. עם ישראל חי".

בעקבות התפטרותה ייאלץ כעת חבר הכנסת אביחי בוארון, שנכנס במסגרת החוק הנורבגי, לפנות את מקומו בכנסת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר