"לטובת שיקום החוסן" 

הביקורת על הממשלה: סגנית שר האוצר התפטרה מתפקידה

בצל הביקורת הקשה על הממשלה המנופחת בעת מלחמה ומשבר כלכלי, סגנית שר האוצר, מיכל וולדיגר, הודיעה היום על החלטתה להתפטר מתפקידה ולחזור לעבוד ממשכן הכנסת | כל הפרטים (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
התפטרה. מיכל וולדיגר (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש 90)

סגנית שר האוצר, מיכל וולדיגר, הודיע בצהריים (חמישי) על החלטתה להתפטר מתפקידה במשרד האוצר ולחזור לעבוד ממשכן הכנסת.

הצעד של סגנית השר המתפטרת מגיע על רקע ביקורת קשה על הממשלה הגדולה בעת מלחמה ומשבר כלכלי לצד קריאה לסגור משרדי ממשלה מיותרים.

לדברי וולדיגר: "בשביעי לאוקטובר העולם של כולנו שינה את פניו ללא היכר. סדרי העדיפויות השתנו והחיים אינם כתמול שלשום. מעל 1,400 אנשים, נשים, קשישים וטף נטבחו באכזריות, מעל 220 נחטפו לעזה, וישנם אלפי פצועים, חלקם בגוף וחלקם בנפש וחלקם גם וגם".

"מאז אותה שבת שחורה, השגרה שלי הפכה לשגרת לוויות, ניחומי אבלים, פגישות ושיחות עם משפחות נעדרים וחטופים, ביקור פצועים, פגישות וביקורים בבתי המלון בו שוהות משפחות שיצאו מן התופת וניסיון לסייע לעשרות אלפי אזרחים שפונו מבתיהם כשהם חסרי כל ובטראומה מתמשכת".

וולדיגר הסבירה: "אני רואה ושומעת את הציבור, את כאבו, את אובדן האמון במערכות המדינה השונות, את הפגיעה העצומה בחוסן וברור לי שהמשימה שלי, בוודאי בעת הזו, היא לבנות מחדש את האמון. להחזיר לאזרח את התחושה שרואים אותו, שסופרים אותו, שהוא חשוב ונחוץ ויש לו על מי לסמוך.

"ברור לי כי בעת הזו אני מחויבת להפנות ולנתב את כל מרצי וזמני לחיזוק החוסן החברתי, לשיפור מערכת בריאות הנפש, לסיוע פרטני וכללי למשפחות הנ"ל ולהגעה והימצאות מוגברת יותר בקרב השטח והאזרחים - וזאת אצליח לבצע טוב יותר כחברת כנסת מן המניין וללא עיסוק מיניסטריאלי במשרד האוצר".

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳, הגיבה להחלטה: "קיבלתי את בקשתה של סגנית השר מיכל וולדיגר לחזור על רקע המלחמה לפעילותה בכנסת. מיכל היא שחקנית נשמה מקצוענית וחסרת אגו לחלוטין, ותחושתה כי תועיל כעת יותר מהכנסת מובנת וראויה לשבח".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר