מהלך חריג מאוד

הח"כית שטייחה את הטבח תודח? | זה המהלך של הח"כים

בעקבות דבריה האיומים של חברת הכנסת מרע"מ, שלאחר שעוררו סערה היא החליטה לחזור בה, חברי כנסת מהקואליציה לא מסתפקים בהתנצלות ופתחו במהלך הדחה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
חה״כ אימאן ח׳טיב יאסין (צילום: ערוץ כנסת)

מספר חברי כנסת מהקואליציה שיגרו היום (שני) מכתב ליו"ר הכנסת אמיר אוחנה, בו הם דורשים ממנו להדיח את חה״כ אימאן ח׳טיב יאסין ממפלגת רע״מ, בעקבות ההתבטאות שלה על טבח שמחת תורה.

לדברי חברי הכנסת: "דבריה המקוממים של חברת הכנסת לא יכולים לעבור על סדר היום והיא לא יכולה להמשיך בתפקידה בפרלמנט הישראלי בזמן שאחינו ואחיותינו נמצאים בחזית ומשפחות שלמות איבדו או מחכות ליקיריהן".

חברי הכנסת הציגו את סעיף 42א לחוק יסוד, לפיו, הכנסת יכולה להחליט להפסיק את כהונת חבר הכנסת אם קבעה שיש במעשיו משום הסתה לגזענות או תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או ארגון טרור וזאת ברוב של של 90 חברי כנסת.

חברי הכנסת שרוצים להדיח אותה, יצטרכו להביא חתימות מ-70 ח״כים (מתוכם 10 ח"כים מהאופוזיציה), כדי לאשר זאת בוועדת הכנסת ברוב של שלושה רבעים מהחברים. וכן יצטרכו כדי להדיח אותה, לקבל את אישורם של 90 חברי כנסת בהצבעה במליאת הכנסת.

כזכור, לאחר דבריה המחפירים אמש, מפלגת רע"ם דרשה מחברת הכנסת אימאן ח'טיב-יאסין להתפטר מתפקידה. זאת לאחר שחברת הכנסת אמרה בריאיון לערוץ הכנסת על סרטון הזוועות שהוקרן לחברי המליאה: "לא שחטו תינוקות, לפחות ממה שהיה בסרט ולא עשו מעשים קשים בנשים. אם זה קרה זה מביש". ח'טיב-יאסין טענה את דבריה עוד מבלי שצפתה בסרטון. "לא יכולה לצפות, אבל שמעתי ממקור ראשון", שיתפה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר