"אף אחד לא ישבור לא את רוחנו"

נשיא המדינה בצפון: "נלחמים כדי לשנות את המשוואה"

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר הבוקר בחמ"ל מועצת מטה אשר ונפגש עם ראשי רשויות | "אני בא לכאן לא רק להזדהות אלא גם כדי לדון בפתרונות הנדרשים, ולהעביר את המסרים הללו לגורמי הממשלה" (מלחמה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נשיא המדינה בצפון (צילום: אבי קנר )

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר הבוקר, יום שלישי, בחמ"ל מועצת מטה אשר ונפגש עם ראשי רשויות מפורום קו העימות.

במפגש השתתפו ראש מועצת מטה אשר ויו״ר הפורום, משה דוידוביץ, ראש מועצת מבואות חרמון בני בן מובחר, ראש מועצת שלומי גבי נעמן, ראש מועצת כפר ורדים אייל שמואלי, ראש מועצת מעלה יוסף שמעון גואטה, ראש מועצת בית ג׳ן ראדי נג׳ם, נציג פורום האלופים ״נמרי הצפון״ אלוף (מיל׳) איל בן ראובן ומפקד מרכז העורף תא״ל (מיל׳) אלון פרידמן.

בסיום מפגש, הדליקו יחד נרות זכרון לזכרם של הנרצחים והנופלים, ובתפילה להשבת החטופים והנעדרים.

בפתח הפגישה אמר נשיא המדינה: ״אני מגיע לכאן מבית הנשיא בירושלים בשם עם שלם, כדי להגיד לכם תודה, לחזק אתכם ולומר לכם שעל אף שאתם נמצאים בחזית ולא בפעם הראשונה, החזית הזאת, היום היא חזית משולבת, עם החזית שנמצאת בדרום-מערב ישראל והחזית שנמצאת בעזה".

"אנחנו מחזקים מכאן את לוחמינו שנמצאים בתוך רצועת עזה, שנלחמים כדי לשנות את המשוואה ולעקור מהחמאס את יכולותיו. אנחנו כאן כדי לחזק את כוחות צה״ל שנמצאים בגבול הלבנון. נלחמים, מגיבים, אבל פועלים על פי הנחיות דרג מדיני - שאני מגבה אותן. אני חושב שהן מאוד נכונות בעת הזו" המשיך הרצוג.

הרצוג בצפון, הבוקר (צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

"בוודאי שיש איום על תושבי הצפון ובוודאי שיש צורך להסיר את האיום הזה, אבל בשלב הזה אנחנו צריכים לעבוד בצורה נכונה וממוקדת, תוך חוסן נפשי, ואני חייב לומר שמה שאנחנו רואים כאן, בשולחן הזה, ובכל הצפון, זו העובדה שבעוד ואויבנו חושבים שאנחנו נגלה מורך לב הם מופתעים לגלות עד כמה אנחנו מלוכדים, מאוחדים, חזקים, תקיפים, מגבים לגמרי את צה״ל ובטוחים בכך שאת המשוואה נשנה גם בצפון".

הרצוג המשיך: "זה ברור לכולם שמה שיקרה כאן ישפיע גם על לבנון, אמרנו את זה ואנחנו אומרים את זה, והעולם כולו מודע לכך. יש הרבה בעיות שקשורות ליישובים ולתושבים כאן, ואני פוגש בהרבה מקומות בארץ אלפי תושבים שהתפנו מהצפון - יש צורך לדאוג להם, לגבות אותם, לתת להם את כל הכלים. ואני בא לכאן לא רק להזדהות אלא גם כדי לדון בפתרונות הנדרשים, ולהעביר את המסרים הללו לגורמי הממשלה".

"מה שהכי חשוב שיצא מהשולחן הזה, זה שאנחנו מאוחדים, מלוכדים, ואף אחד לא ישבור לא את רוחנו ולא את כוחנו.״

ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות משה דוידוביץ, אמר בדבריו: ״אני מברך את הנשיא על ביקורו היום בחמ"ל המועצה האזורית מטה אשר בפתחו של החודש השני למלחמה, אנו פועלים יום יום כדי לדרוש מהממשלה לפתור את האתגרים שלנו הן מול ישובי הגדר וסמוכי הגדר המפונים, הן בנושאיי החקלאים, העסקים ונושאי הבטחון, המיגון והחינוך עמם אנו מתמודדים תחת טילים, חדירות מחבלים ונוכחותו של החיזבאללה כאן בגדר מידי יום".

"ביקורו של הנשיא הבוקר אצלנו מהווה תמיכה שחשובה לנו מאד בימים קשים אלה כשגם אצלנו בגזרה הצפונית המלחמה נמשכת". סיים דוידוביץ.

צפו בדברים המלאים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות