זוכרים את החטופים

מיצג של החטופים במליאת הכנסת; אלומת אור מעל המשכן

לא שוכחים לרגע: הכנסת מתגייסת למיזם ״מחזירים את כולם הביתה״ - המאמץ ההסברתי לשחרור החטופים והחטופות | ככה זה נראה מבפנים (חרבות ברזל)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
המליאה מלאה בתמונות החטופים (צילום: נועם מושקוביץ - דוברות הכנסת)

כמו כולנו, כך גם הכנסת מציינת היום (שלישי) את 30 יום לאירועי הטרור המחרידים שידעה מדינת ישראל, בסדרת מיזמים ברחבי המשכן ומחוצה לו שתכליתם היא הקריאה לשחרורם של החטופים והשבתם הביתה בהקדם האפשרי.

עם רדת החשכה, אלומת אור בצבע צהוב, הצבע שנבחר לסמל ההזדהות עם החטופים וסולידריות עם הלוחמים ותפילה לשובם הביתה בשלום, האירה הערב מגג משכן הכנסת את שמי העיר ירושלים.

במקביל סיימו עובדי הכנסת את הצבתן של כרזות החטופים ביציע הציבור שבמליאה, המצוי בקשר ישיר מול דוכן הנואמים של נבחרי הציבור; יציע הציבור שבימים כתיקונם משמש את כלל אזרחי ישראל המגיעים לכנסת על מנת לצפות בדיוני המליאה, הפך מהערב ליציע מיוחד המאכלס באופן בלעדי את תמונות החטופים.

באזור המוקדש בימי שגרה לתמונותיהם של חברי כנסת זוכי פרס ישראל, לא רחוק מיציע הציבור, מוצבת מהערב, תערוכת קבע עם תמונותיהם של החטופים, אשר מיועדת לקבל את פניהם של באי הבית ובכללם קבוצות וסיורים הפוקדים את המשכן.

כמו כן פעלה הכנסת לקבל ממטה משפחות החטופים סרטונים המציגים את יקיריהם; החל ממחר, סרטונים אלו יוצגו במחזוריות של אחת לשעה, על כלל המסכים המוצבים ברחבי משכן הכנסת ובכללם אגף הוועדות. בהערכות כוללת זו ביקשו בכנסת לוודא כי כלל המוזמנים שמגיעים למשכן מדי יום ובהם שגרירים, נציגי פרלמנטים מהעולם וכלל באי הבית יקבלו תזכורת יומיומית לסבל העובר על החטופים ועל בני משפחותיהם.

בנוסף, דיוני המליאה מחר ייפתחו עם הקרנה ייחודית על שני מסכי ענק שנתלו במליאה, של תמונותיהם של התינוקות, הילדים, הסבים והסבתות, האזרחים, החיילים והאזרחים הזרים שנחטפו בשבת השחורה.

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה אמר על היוזמה: "יציע הציבור נמצא מעל ראשי חברי הכנסת הנושאים אליו מבט, ויהווה תזכורת לסבל העובר על החטופים המוחזקים בידי ארגוני הטרור ועל בני משפחותיהם. אלומת האור שתצא מגג הכנסת ותאיר את שמי ירושלים בצבע הצהוב מסמלת את תקוות עם ישראל לשובם של החטופים, כמו גם של חיילינו ואנשי כוחות הביטחון - בשלום לבתיהם".

אלומת אור צהובה מעל המשכן (צילום: נועם מושקוביץ - דוברות הכנסת)
זוכרים את החטופים בכל העת (צילום: נועם מושקוביץ - דוברות הכנסת)

(צילום: נועם מושקוביץ - דוברות הכנסת)
(צילום: נועם מושקוביץ - דוברות הכנסת)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר