עימות בקבינט 

בן גביר וסמוטריץ׳ דורשים: ״להכניס לפרופורציה את נושא המתנחלים״

במהלך ישיבת הקבינט המדיני ביטחוני אמש, התפתח  עימות חריף בין השרים סמוטריץ׳ ובן גביר לבין הרמטכ״ל | לטענת נוכחים בדיון שעסק בין היתר על סוגית אלימות המתנחלים ודרכי הפעולה ביהודה ושומרון הטונים עלו והחריפו במהלך הויכוח בין הצדדים (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
סמוטריץ' ובן גביר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

עימות חריף התפתח אמש (ראשון) בישיבת הקבינט המדיני ביטחוני בין השרים סמוטריץ׳ ובן גביר לבין הרמטכ״ל הלוי. לטענת שניים מהנוכחים הדיון בעניין איו״ש עלה לטונים גבוהים בין הצדדים כך מדווח הערב (שני) העיתונאי מיכאל שמש בכאן חדשות.

מה שעל הפרק; סוגית אלימות המתנחלים, ודרכי הפעולה ביהודה ושומרון, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר על התקפות מתנחלים "זה בשוליים של נערי הגבעות זה זניח לגמרי, לא צריך לעשות מזה סיפור".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ טען גם הוא ואמר: "אתם מדברים על אלימות המתנחלים שלא בצדק אתם גוזרים את דינם ומציגים דברים באופן מגמתי" .

הרמטכ״ל הרצי הלוי טען בדיון כי "אני דוחה את הטענות שלכם על הסף. אני מבקש מאלוף פיקוד מרכז שנמצא כאן לא להתייחס להערות קנטרניות".

בן גביר אמר לאלוף שניסה להסביר את תמונת המצב "אתם בדקתם את הדברים? מאיפה אתה יודע את מה שאתה אומר?".

רה"מ נתניהו פנה לסמוטריץ׳ ולרמטכ״ל ואמר: "תירגעו בבקשה, תאפשרו אחד לשני לסיים את מה שיש לו לומר".

השרה יפעת שאשא ביטון מהמחנה הממלכתי תקפה את בן גביר על הצורה המזלזלת שבה פנה לאלוף פוקס.

בן גביר וסמוטריץ׳ דורשים מהצבא ״להכניס לפרופורציה״ את המתרחש באיו״ש לטענתם התגובה הפומבית החריפה לאירועים מייצרת נזק בינ״ל.

מלשכת השר סמוטריץ׳ נמסר: ״יש לי הערכה רבה לרמטכ״ל ולמפקדי צה"ל והשיח איתם תמיד ענייני ומכבד, אין לי שום כוונה להתייחס לגופו של עניין כי אני מקפיד לא להתייחס בפומבי לדיונים בקבינט ובז למי שמדליף מהקבינט ומסכן את ביטחון ישראל"

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות