כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הפסקת אש מחר ב-11?

דיווח ערבי: ישראל לקראת עסקת חטופים עם חמאס | הפרטים

בצל עסקת החטופים שעל הפרק הוקדמה ישיבת הקבינט מדיני ביטחוני, ישראל הבהירה, כי היא רוצה שחרור של כל הנשים והילדים שבידי חמאס "הפסקת האש תחל מחר ב-11 בבוקר". בישראל מכחישים | כל הפרטים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מיצג למען החטופים (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

הקבינט המדיני ביטחוני התכנס הערב (ראשון), כאשר על הפרק סוגיית שחרור החטופים: ישראל הבהירה, כי היא רוצה שחרור של כל הנשים והילדים שבידי חמאס ודרשה לדעת מראש במסגרת ההסכם את המספר המדויק שלהם.

מקור שמעורה בפרטים ציין כי ישראל דורשת כי במסגרת ההסכם, חמאס יתחייב לשחרר את כל הנשים והילדים, ינקוב במספר המדויק שלהם ולא יסתפק באמירה כללית כי ישוחררו חטופים נוספים כך על פי הדיווח של ברק רביד בוואלה.

המקור ציין כי במסגרת המו"מ דורש חמאס הכנסה של 400 משאיות עם סיוע ודלק לבתי חולים ומאפיות מדי יום. ישראל הבהירה כי מעבר רפיח לא יכול לטפל ב-400 משאיות ביום מסיבות ביטחוניות. שני מקורות שמעורים בנושא אמרו כי פרטי העסקה עדיין לא נסגרו וכי מתרחשים שינויים מדי יום במרכיבי העסקה. "כל שעה יש הצעה אחרת", אמר אחד המקורות. אחד המקורות ציין כי "סינוואר מזהה את הנשים והילדים כקלפים רגישים בחברה הישראלית ולא מוכן להיפרד מהם בשלב הזה של המלחמה"

בנוסף, משרד ראש הממשלה בשם הממונה על נושא החטופים והנעדרים תת אלוף במילואים גל הירש מחר בשעות הערב ייפגשו חברי קבינט המלחמה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נציגים ממשפחות החטופים והנעדרים.

הערוץ הבינערבי אל-ר'ד מדווח מפי גורם בחמאס כי לפי העסקה המסתמנת הפסקת האש תחל מחר ב-11 בבוקר, אם כי ישנם גורמים בכירים בישראל המכחישים את הדיווח.

שגריר ישראל בארה"ב מייק הרצוג אמר לרשת ABC שהוא מקווה שניתן יהיה לשחרר מספר משמעותי של חטופים בימים הקרובים אך הדגיש כי אינו מעוניין להכנס לפרטים. "יש מאמצים רציניים ואני מקווה שנוכל להגיע לעסקה בימים הקרובים", אמר הרצוג.

אולם, למרות הדיווחים בכלי התקשורת הערביים במצרים ובירדן, גורמים בישראל מכחישים כי מחר בבוקר תחל הפסקת אש הומנטארית כחלק מעסקת שבויים עם חמאס: "הדיווח לא נכון".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר