כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"חינוך לתקומה" ֻ| כל הפרטים

שר החינוך מציג: תוכנית לשיקום מערכת החינוך בעוטף עזה

שר החינוך יואב קיש מציג הערב את התכנית הלאומית "חינוך לתקומה" לתלמידי יישובי העוטף שיאפשרו לתושבי בעוטף לחזור לשגרה (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
שר החינוך קיש, הערב (דוברות משרד החינוך)

שר החינוך יואב קיש מציג הערב (שני) תוכנית לאומית לשיקום ולבנייה מחדש של מערכת החינוך של כ-30,000 תלמידי שדרות ויישובי עוטף עזה.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה במשרד החינוך, הציג שר החינוך את התוכנית שנקראת "חינוך לתקומה" אשר עלותה כמיליארד ש"ח. במסיבת העיתונאים השתתפו ראשי הרשויות של העוטף.

במהלך מסיבת העיתונאים, הציג יואב קיש את עיקרי התוכנית הלאומית לשיקום ולבנייה מחדש של מערכת החינוך של כ-30,000 תלמידי שדרות ויישובי עוטף עזה. שם התוכנית הוא "חינוך לתקומה" ועלותה כאמור, כמיליארד ש"ח.

התוכנית המוצגת בהתאם לחלוקה הבאה:

  • 250 מיליון ₪ עבור בינוי מידי של מוסדות חינוך (בשלב הראשון)
  • 150 מיליון ₪ לצורך בינוי נרחב של מוסדות חינוך נוספים (בשלב השני)
  • 600 מיליון ₪ לצורך גיבוש תכנית פדגוגית מותאמת לתלמידי שדרות ועוטף עזה

המשמעות המיידית היא: תוספת גמישה של כ-20 אלף ש"ח עבור כל אחד מהתלמידים בעוטף.

תוכנית "חינוך לתקומה" מתמקדת בשיקום ובניית התשתיות הפיזיות והפדגוגיות כאחד, תוספת של כיתות לימוד, הקטנת מספר התלמידים בכיתה, בינוי מוסדות חינוך ומרכזי לימוד חדשים, מרכז חדש לתלמידים מחוננים ומצטיינים, מרכז תמיכה אזורי (מתי"א) עבור תלמידים הזכאים לשירותי החינוך המיוחד ומרכז פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) עבור אנשי ההוראה והחינוך.

עכמו כן, התוכנית החדשה כוללת גיבוש תוכנית פדגוגית ייחודית, אשר תיתן מענה רגשי חברתי, לימודי ובלתי פורמאלי, המותאם לתלמידים אלו, אשר נאלצו להתמודד עם תופת, חורבן ואובדן נוכח המתקפה הרצחנית שארעה בידי ארגון הטרור חמאס בשמחת תורה.

שר החינוך, יואב קיש אמר על התוכנית: "אנחנו כאן בשביל ועבור תושבי העוטף ונציגיהם, ראשי הרשויות. משרד החינוך בראשותי מחויב לתת לילדי ולתלמידי העוטף את החינוך הטוב ביותר במדינת ישראל - וכך יהיה".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי בירך על המהלך ואמר: "יחד עם שר החינוך והצוותים המקצועיים במשרד החינוך, אנחנו בונים תוכנית מתואמת להחזרת מערכת החינוך העירונית לשגרה במועד שייקבע ויתואם עם הממשלה, מערכת הביטחון וצה"ל כדי שהילדים יחזרו ללמוד בבטחה".

דוידי הוסיף: "אני מודה לשר החינוך יואב קיש על האוזן הקשובה, על ההירתמות למען ילדי העיר והעמידה האיתנה לצידנו בשגרה ובחירום, בהקצאת משאבים, הפניית תקציבים רבים לטובת הגברת שעות הלימודים וכמובן עבודת הקודש המקצועית של כל צוותי ההוראה בעיר, יחד עם המנהלים וצוות אגף החינוך".

"כל ילד בשדרות הוא עולם ומלואו" אמר דוידי, "אנו נמשיך ללוות אותם, לדחוף אותם למצוינות ולקדם אותם להצלחה וזאת מתוך ביטחון אישי ודאגה לשלומם".

אלון דוידי, הערב (צילום: דוברות משרד החינוך)

אליו הצטרף גם גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול שאמר ״החינוך הוא העוגן המרכזי בבניית החוסן והקהילות שלנו בימים אלה. לצד הקמתן מאפס של עשרות מסגרות חינוך במוקדי הפינוי בסיוע משרד החינוך והרשויות הקולטות, התחלנו להערך ולתכנן את השלב הבא, בו הקהילות תוכלנה לחזור לאשכול בכפוף למצב הביטחוני, עם הקמת בית ספר זמני עורפי במועצה. שר החינוך וצוות המשרד, שותף איתנו יד ביד לאורך הדרך ומבינים חשיבות המשך פיתוח המענים החינוכיים במוקדי הפינוי לצד ההערכות לשלב הבא של הקמת בית הספר במועצה״

יוסי קרן, מ"מ ראש המועצה האזורית שער הנגב אמר "החינוך הוא עוגן מרכזי והאינדיקציה הראשונה לכך שהאזור מתחיל לחזור לשגרת תפקוד. בלי חינוך איכותי ומצויין, שיכול לקלוט את התלמידים ולהעניק להם מענה הוליסטי ומותאם, לא נצליח להחזיר קהילות לאזור. החינוך הוא המפתח להכל. אני שמח שגם המדינה אימצה את התפיסה החינוכית שלנו ויחד נוכל לבנות פה מערכות חינוך מטובות בעולם. תודה לכל צוותי החינוך של שער הנגב שעושים את עבודתם בצורה מסורה ומקצועית. תודה למשרד החינוך ובעיקר לשר החינוך, חברי השר יואב קיש, על העבודה המשותפת. תודה גם לכל משרדי הממשלה ולמנהלת תקומה על השותפות. צריך להתחיל את עבודת השיקום בראש ובראשונה דרך החינוך. אנחנו בדרך הנכונה".

גם ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן אמר ''זוהי בשורה חשובה שנובעת מתוך היכרות עם הצורך שלנו כרשות במציאות לא פשוטה אליה נקלענו. התוכנית של משרד החינוך נעשתה בשותפות מלאה עם הרשות ומהווה השראה לניהול מיטבי שקשוב לצורכי השטח עם הדינמיות המתבקשת בתקופה זו. אני רוצה להודות לשר החינוך ולצוותו על הובלת תוכנית 'חינוך לתקומה' ולקוות שבעזרת ה' נחזור לשגרה מלאה לאחר החזרת הביטחון למדינת ישראל'

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו: "הדבר החשוב כעת זה לתת לתלמידים ולהוריהם את הביטחון לחזור לשגרה עד כמה שניתן, לחזק את מערכות החינוך המקומיות ואת צוותי החינוך הפועלים ללא לאות כדי להעניק לתלמידינו שגרת לימודים בחירום. אני מודה לשר החינוך יואב קיש ולמשרד החינוך על הליווי והעבודה המשותפת. לצוותי החינוך הפועלים למען התושבים המפונים, למשרדי הממשלה ולמנהלת תקומה על השותפות והנחישות לסייע. רק יחד ננצח ונחזור לשגרה".

מסיבת העיתונאים הערב (צילום: דוברות משרד החינוך)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר