העברת תקציב המדינה

ח"כ משה גפני: "אני קורא לחבריי באופוזיציה: גלו אחריות, אל תצביעו נגד!"

יו"ר ועדת הכספים, מסביר כעת מה יש בתקציב המדינה ומדוע הוא חייב לעבור והוא קורא לחבריי האופוזיציה, להתעשת ולתמוך בתקציב, למרות רצונם להפלת הממשלה (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גפני בועדת הכספים (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, אומר כעת (רביעי) בתגובה לחשיפת 'ישראל היום' על כך שבכוונת האופוזיציה לעכב את העברת תקציב המדינה בועדת הכספים בשבוע הבא, כי הוא קורא להם להתעשת ולגלות אחריות.

כפי שדווח ב'ישראל היום', באופוזיציה מאיימים כי בהצבעות על התקציב שצפויות להתחיל בשבוע הבא, הם יצביעו נגד משתי סיבות - האחת, הזדמנות טובה להפיל את הממשלה והשנייה, כי הם מתנגדים לכספים הקואליציוניים בתוך התקציב ולכן הם יעשו הכל כדי להפיל את התקציב ואת הממשלה.

גפני כאמור מגיב כעת לאיומים ואומר: נעשה סדר מה יש בתקציב הזה: 17 מליארד שקלים לצרכים ביטחוניים, 13.5 מליארד שקלים לצרכים אזרחיים הקשורים למלחמה.

• תקציב עבור ביטחון המדינה

• תוספות עבור כיתות הכוננות

• תקציב מנהלת תקומה

• מלונות המארחים

• פיצויים למשפחות המפונים

• פיצויים לעסקים הקורסים

• תקציבי הרשויות המקומיות בעוטף וביישובי קו העימות

ועוד תקציבים המיועדים למאמץ הלחימה", כתב היום גפני בתגובה והוסיף "כל עיכוב באישור התקציב פוגע בכשירות צה"ל וגורמי הביטחון, במשפחות המפונים ובשיקום העוטף. אני קורא לחבריי באופוזיציה: גלו אחריות, אל תצביעו נגד!".

כפי שדווח מוקדם יותר היום, גם בקואליציה ישנם קשיים להעברת התקציב וחברת הכנסת גוטליב שיגרה מכתב נזעם לראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שלטענתה לא כינס את סיעת הליכוד חמישה חודשים.

גוטליב פרסמה את הפנייה, וכתבה: "‏ישיבת סיעת הליכוד לא כינסה ישיבת סיעה חמישה חודשים! הממשלה סומכת שחברי הקואליציה הם מריונטות. לא אני.

"פניתי ובקשתי בטרם הצבעה על התקציב לכנס ישיבת סיעה ולקבל הסברים. בוודאי שאצביע על תקציב שייתן מענה לכל המשק. אך אבקש לוודא שהמלחמה תמשיך, ולא תתמוסס כמו שלצערי עלול לקרות".

במכתבה לנתניהו, שיגרה גוטליב לנתניהו איום ברור: "אחר כבוד, הח"מ מתכבדת להודיע כי אם לא תכונס ישיבת סיעה בה יוסבר אופן שינוי התקציב, התחשבותו בכל שכבות החברה, התחשבותו בבעלי עסקים על כל המשתמע, כמו גם עמדת הממשלה באשר להמשך הכרחי של הלחימה, הרי שהח"מ לא תצביע על עיוור על שינוי התקציב".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר