ישראל במלחמהישראל במלחמה
בעלה עוד נותר בשבי

החטופה יוכבד ליפשיץ ששוחררה לפני חודש: "שאלתי את סינוואר, איך אתה לא מתבייש לעשות כך לתומכי שלום?"

יוכבד ליפשיץ, ששוחררה כבר לפני חודש משבי חמאס ובעלה, העיתונאי עודד, עדיין בשבי, אמרה אמש, כי היא  הייתה בין אלו שפגשו את סינוואר והיא שאלה אותו - "איך אתה לא מתבייש?" (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
יוכבד ליפשיץ בהפגנה לשחרור חטופים (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר, הגיע לבקר מספר חטופים ששהו בתוך המנהרות, את החטופות ששוחררה כבר לפני כחודש, סיפרה מה אמרה לו.

כזכור וכפי שדווח בהרחבה, בערוץ 12 פורסם, כי סינוואר הגיע לחטופים והבטיח להם שלא יאונה להם כל רע.

ליפשיץ, סיפרה אתמול בהפגנה לשחרור החטופים, כי היא גם הייתה באותו מפגש והיא לא התביישה להגיד לסינוואר מה היא חושבת על מה שנעשה.

על פי הדיווח באתר דבר, ליפשיץ סיפרה: "יחיא סינוואר היה אצלנו איזה שלושה או ארבעה ימים אחרי שהגענו".

"שאלתי אותו", מספרת ליפשיץ, "איך הוא לא מתבייש, לעשות דבר כזה לאנשים שכל השנים תמכו בשלום?", לדבריה, הוא לא ענה והוא שתק למשמע הטענות.

כזכור, יוכבד ליפשיץ התראיינה כיממה לאחר ששוחררה מרצועת עזה. בעודה בבית החולים איכילוב תיארה ליפשיץ את מסכת ההתעללות שעברה. "עברתי תופת שלא חשבנו שנעבור. חטפו אותי והשכיבו אותי על אופנוע על הצד וטסו איתי בשדות החרושים, הם פוצצו את הגדר שלא עזרה כלום. זה היה כואב מאוד, הם הביאו אותנו לפתח של מערות כששכבתי על האופנוע על הצד היכו אותי מכות והכאיבו לי מאוד בצלעות מה שהקשה לי על הנשימה", העידה ליפשיץ.

"הייתי בתוך סבך של מנהרות ענקי שהיה נראה כמו קורי עכביש, הם קודם כל אמרו לנו שהם אנשים שמאמינים בקוראן ולא יעשו לנו רע ויתנו לנו את אותם התנאים שיש להם במערות. התחלנו ללכת במנהרות באדמה לחה, התרכזנו באולם גדול ואחרי שעתיים שלוש הפרידו לחדר לחוד. היו צמודים אלינו אנשי משמר שלהם וחובש, והגיע גם רופא ודאג שישלחו לנו כדורים. ככה שכבנו על מזרונים. הם מאוד דאגו לצד הסניטארי שלא נחלה. היה רופא שהיה בא כל יומיים שלושה שדאג להביא תרופות אם לא היו את אותן תרופות הביאו לנו תרופות מקבילות. היה איתנו בחור שעף מהאופנוע והוא היה פצוע ידיים ורגליים. ישב הפרמדיק כל יום שעה שעה וחצי וריפא אותו, הרופא שלח לו אנטיביוטיקה וזה לא עזר, אחרי כמה ימים שלחו שוב אנטיביוטיקה וזה הסתדר", תיארה עוד.

"היינו חמישה וכל אחד היה מישהו ששמר עליו. דאגו שיהיה לנו טוב, ניקו את השירותים. הם ניסו לשוחח איתנו אמרנו להם בלי פוליטיקה. הם היו מאוד ידידותיים אלינו", אמרה ליפשיץ.

"חילקו אותנו לפי קבוצות ולפי תושבים הם דאגו לכל הצרכים הם היו מאוד אדיבים. אכלנו את אותו אוכל שהם אכלו, פיתות, גבינה לבנה גבינה מותכת ומלפפון זה היה ארוחה ליום שלם".

"שלושה שבועות לפני הזהירו אותנו, שרפו לנו שדות וצה"ל איפה שהוא לא התייחס לזה ברצינות, פתאום בשבת בבוקר הייתה הפגזה קשה על היישובים וההמונים פרצו. הם פתחו שערים של הקיבוץ ונכנסו בהמונים וזה היה קטע לא נעים וקשה מאוד. יש לי כל הזמן את התמונות בראש", אמרה החטופה בת ה-85.

לדבריה, ניכר היה שהכל היה מוכן מראש כדי לקלוט חטופים: "הם הכינו את זה תקופה ארוכה אפילו שמפו או מרכך היה שם", תיארה. בישראל העריכו כי היא נאלצה לדבר קצת בשבח החמאס, במה שנראה כתעמולה מסוכנת לארגון טרור, מאחר ובעלה עדיין נותר שבוי ומתוך תקווה שלא יאונה לו רע.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר