אפשרות דחייה - נבחנת

לצד המלחמה | משפט נתניהו צפוי להתחדש בשבוע הבא

בעקבות תקנות עליהן חתם שר המשפטים יריב לוין - המחזירות את פעילות בתי המשפט לעבודה במתכונת כמעט מלאה, משפט נתניהו צפוי להתחדש בשבוע הבא  (חדשות, משפט)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
יחסים מורכבים. רה"מ בנימין נתניהו (צילום: דנה קופל)

שר המשפטים יריב לוין חתם היום (רביעי) על תקנות שיאפשרו את השבת הפעילות של בתי המשפט לסדרה, מיום ראשון הקרוב.

מאז מתקפת הפתע של חמאס על ישראל ועם פרוץ המלחמה פעילות בתי המשפט היתה במתכונת חלקית ועם התחדשות התקנות משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להתחדש

מקורות במערכת המשפט אמרו ל'הארץ' כי בשל כך, המשפט אמור להתחדש בשבוע הבא. אך יש מי שבפרקליטות ובצוות ההגנה שמתנגד ובוחנים את האפשרות שמשפטו של ראש הממשלה יוחרג וחידוש הדיונים בו יידחה.

על פי התקנות, בתי המשפט יחזרו לפעילות בכל המחוזות, תוך החרגות שנועדו להגן על עורכי דין ובעלי דין המשרתים במילואים או שפונו מבתיהם בהוראת המדינה. בנוסף, תתקיים "הקפאת מצב" בהליכים משפטיים הנוגעים לעורכי דין ובעלי דין שהם חטופים או נעדרים; שהם הורים, בני זוג, ילדים או אחים של חטוף או נעדר; וקרובי משפחה שזכאים למענק לפי החוק למימון הוצאות למשפחות שבויים, חטופים ונעדרים. ההליכים בתיקים אלו יידחו למעט במקרים שבהם כל הצדדים יסכימו לקיום הדיון.

במערכת המשפט התפנו תקנים רבים בשנה האחרונה, בהם של נשיא בית המשפט העליון ושל שני שופטים מתוך ה-15 המכהנים בעליון, אך לוין סירב לכנס את הוועדה לבחירת שופטים במשך חודשים בשל רצונו לשנות את הרכבה כחלק מההפיכה המשטרית. 

לפני כשבועיים כונסה הוועדה בפעם הראשונה מאז הוקמה הממשלה הנוכחית בסוף השנה שעברה, אך חבריה לא הגיעו להסכמה על מועדי הצבעה לבחירת נשיא או שופטים לעליון. עם זאת, בישיבה נקבעו מועדים לבחירת שופטים לערכאות נמוכות יותר, החל מפברואר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר