הדיון על התקציב

ח"כ יאיר לפיד לרה"מ נתניהו: "יש לי שאלה, איך אתה ישן בלילה?" | צפו

"יכולתם להוכיח שאתם כואבים איתנו את הכאב ולהעיף את הכספים הקואליציוניים לעזעזאל", אמר הערב ראש האופוזיציה לפיד בפופוליסטיות, כאשר ניסה להסביר מדוע הוא מתנגד נחרצות לתקציב | צפו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
לפיד הערב בכנסת (צילום: מתוך הוידיאו)

ראש האופוזיציה חבר הכנסת יאי לפיד, לא מפסיק לעשות פוליטיקה בזמן מלחמה, וגם הערב (ראשון) בדיון במליאת הכנסת על תקציב המדינה, ניפק שלל הסברים מדוע למורים החרדים לא מגיע לכסף.

"יש לי שאלה לממשלה: המלחמה נגמרה?", תהה לפיד והוסיף: "כל החטופים חזרו למשפחותיהם? החמאס מוגר? המילואימניקים חזרו הביתה? יחיא סינוואר קיבל כדור בראש? המלחמה נגמרה ולא סיפרו לנו? כי אתם כל הזמן אומרים לנו, ׳לא עושים פוליטיקה בזמן מלחמה׳. יש יותר פוליטיקה בזמן מלחמה ממה שאתם עושים פה היום? מחלקים מיליארדים. כסף למפלגות, כסף לאינטרסים, כסף לקבלני קולות, כסף לסחטנות פוליטית". 

"חיילי צה״ל", הוסיף לפיד, "מגייסים תרומות לאפודים קרמיים ובירכיות. אזרחי קרית שמונה ושדרות מפונים מביתם וכל מה שהם מקבלים מהממשלה זה את התקציב המושחת הזה. ראיתי את מסיבת העתונאים של ראש הממשלה אתמול. היתה חסרה לי שאלה אחת: איך אתה ישן בלילה? במשמרת שלך, 1,200 נרצחים, מאות חטופים, ישובים שלמים נשרפו".

חלק מנאום לפיד | צפו (צילום: ערוץ כנסת)

לפיד המשיך כהרגלו לתקוף את נתניהו: "במקום לשים את המפתחות, לבקש סליחה מעם ישראל וללכת – אתה מביא את התקציב הזה? מסתתר מאחורי הקדושים של זק"א כדי לחלק כסף לקואליציית הבלהות שלך. אני בעד כסף לזק"א, אני בעד כסף לאיחוד הצלה. מה זה קשור למיליארדים שאתם מחלקים פה אחד לשני? יכולתם לתקן, יכולתם להוכיח שאתם חולקים את הכאב של כולנו. לסגור את המשרדים המיותרים, להעיף לעזאזל את הכספים הקואליציוניים, להוכיח לפחות שאתם כואבים אתנו ביחד".

"תסתכלו ללוחמים בעיניים", הוסיף ואמר לפיד: "תסתכלו לתושבי שדרות בעיניים. איך אתם יכולים להצביע על תקציב כזה? לא למדתם כלום מהמלחמה הזו? היא לא השפיעה עליכם? יולי, גילה, ברקת, ביטן, למען העם, למען חיילינו, למען השם – מספיק, די, בואו נתחיל לתקן את המדינה הזו. לרפא את פצעיה. התיקון הישראלי הגדול יכול להתחיל היום. ישראל החדשה יכולה להתחיל להיבנות היום. כל מה שצריך לקרות הוא שיהיו בקואליציה הזו כמה אנשים שיעשו מה שמצפונם מורה להם. יצביעו נגד התקציב המושחת הזה". 

בסיום דבריו אמר: "עם ישראל במלחמה. היא לא נגמרה. אתם לא יכולים להצביע על כספים קואליציוניים במיליארדים בזמן מלחמה. אני קורא לכל חברי הקואליציה שעוד נותר בליבם שמץ של מצפון להצביע נגד התקציב הזה. תודה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר