יש תאריך חדש 

לאחר הדחיה | התאריך החדש לבחירות לרשויות המקומיות 

לאחר דחיית הבחירות לרשויות המקומיות בגלל המלחמה הערב שר הפנים משה ארבל מודיע כי הבחירות לרשויות יתקיימו במועד חדש (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
פורוש בקלפי (הדס פרוש פלאש 90)

שר הפנים משה ארבל מודיע הערב (שני) על תאריך חדש לבחירות המקומיות שתתקיימנה ברוב הארץ ב-30.1 (כ׳ שבט תשפ״ד), למעט ב- 14 רשויות שפונו בהחלטת ממשלה.

בכל יישוב שפונה יתקיימו הבחירות רק חמישה חודשים אחרי שיחזרו התושבים.

נזכיר כי בתחילת המלחמה מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לדחיית הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות. 

הצעת החוק קבעה כי הבחירות שנועדו להתקיים ביום ט"ז בחשוון התשפ"ד, ה-31 באוקטובר 2023, נידחות בשלושה חודשים והן יתקיימו ביום כ' בשבט התשפ"ד, ה־30 בינואר 2024.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי חלים קשיים לקיום בחירות בעת מלחמה, גם בשל העובדה שהגישה לקלפיות תהיה כרוכה בסיכון חיים, חלק מהמגוייסים לצה"ל לא יוכלו להגשים הלכה למעשה את זכותם להצביע, ובנוסף "יתקיימו קשיים מעשיים וטכניים וגם עצם העובדה שהרשויות המקומיות נדרשות למקד את פעולתן ולהפנות את כל משאביהן להתמודדות עם מצב המלחמה ועם האתגרים הרבים המונחים לפתחן - ולכן אין ביכולתן להתמודד עם הנדרש לצורך ארגון מערכת הבחירות.

המכתב (צילום: צילומסך)

14 יישובים בהם לא יתקיימו בחירות:

9 מועצות אזוריות: מועצה אזורית אשכול (דרום), מועצה אזורית גליל עליון (צפון), מועצה אזורית חוף אשקלון (דרום), מועצה אזורית מבואות החרמון (צפון), מועצה אזורית מטה אשר (צפון), מועצה אזורית מעלה יוסף (צפון), מועצה אזורית מרום גליל (צפון), מועצה אזורית שדות נגב (דרום) ומועצה אזורית שער הנגב (דרום).

3 מועצות מקומיות: מטולה (צפון), עיג'ר (צפון), שלומי (צפון).

2 ערים: קריית שמונה (צפון), שדרות (דרום).

בכל אותם 14 מקומות, הבחירות יתקיימו בקיץ תשפ"ד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר