ישראל במלחמהישראל במלחמה
המלכוד של נתניהו

שרים וח"כים זועמים: "הכנסת פועלים - סכנת נפשות, יריקה בפרצוף של כולנו"

"‏הכנסת פועלים פלסטינים לישראל היא יריקה בפנים של כולנו!", "הכנסת פועלים מהרשות הפלסטינית שטופי הסתה לשטח ישראל כעת, היא המשך הקונספציה", "האסטרטגיה של הכנסת פועלים מיו"ש היא אסון"  - זה רק חלק מהציטוטים של שרים וחברי כנסת מימין ומשמאל נגד הכנסת פועלים פלסטינים לישראל, על רקע הכוונה של הקבינט לאשר את כניסתם | פוליטי

יוני גבאי | כיכר השבת |
פועלים פלסטינים בדרכם לעבוד בישראל (צילום: Photo by Wisam Hashlamoun/Flash90     )

שרים וחברי כנסת מסיעות הימין רותחים מזעם בעקבות הכוונה לאשר הכנסת פועלים פלסטינים משטחי יו"ש - לישראל.

"‏הכנסת פועלים פלסטינים לישראל היא יריקה בפנים של כולנו!!" - כך כתבה חברת הכנסת טלי גוטליב מהליכוד. סכנת נפשות בכלל ובעת מלחמה בפרט.

"איך הממשלה, ממשלת ימין שוקלת דבר נוראי ומסוכן שכזה? רווחת חיי האויבים שלנו חשובה יותר מחיינו שלנו? פלסטינים ביהודה ושומרון הם אויבים למקרה שעוד לא הבנתם".

השר לביטחון לאומי, כתב: "הכנסת פועלים מהרשות הפלסטינית שטופי הסתה לשטח ישראל כעת, היא המשך הקונספציה והבנה שלא הבנו כלום מה-7 באוקטובר!".

חבר הכנסת אוהד טל מהציונות הדתית, כתב: ‏"הכנסת פועלים מיו"ש במיוחד בעת הזו, היא טעות שמעלה חשש כי לא כולם הפיקו את הלקחים הדרושים מה-7 באוק'.

"הצורך למנוע את השיתוק של ענפי הבניה והחקלאות הוא קריטי, אבל הדיון היום צריך להיות על פתרונות להכנסה מאסיבית של עובדים זרים ולא האם להכניס לכאן אנשים ש-75% מהם הצהירו כי הם תומכים בטבח שמחת תורה. אסור לחזור על טעויות טרגיות אלו פעם נוספת".

שר הפנים משה ארבל שיגר מכתב חריף לראש הממשלה נתניהו, ובו כתב: "אני מבקש להביע התנגדותי החריפה לקיום הדיון בנושא כניסת פועלים ערבים מיהודה ושומרון".

לדברי ארבל, "נושא זה מכיל מורכבויות רבות ודורש עבודת מטה רצינית לבחינת ההיבטים הכלכליים והביטחוניים המלאים".

חבר הכנסת יצחק קרויזר, יו"ר סיעת עוצמה יהודית הביע גם את התנגדותו, וכתב: "‏תפיסת העולם שאם נעסיק את אויבנו הם ישנאו אותנו פחות, היא טעות שכבר עלתה לנו במחיר דמים ב-7 באוקטובר. ולכן האסטרטגיה של הכנסת פועלים מיו"ש היא אסון!

"מדינת ישראל צריכה לפתוח את השערים לעובדים זרים מחו"ל ובכך לחזק את התעשייה המקומית בידים עובדות ולא רוצחות!".

אבל לא רק מימין. גם במפלגות מרכז-שמאל מביעים התנגדות חריפה למהלך. "‏החזרת פועלים פלסטינים מיו״ש לעבודה בישראל - שגויה ומסוכנת", אמר השר גדעון סער, "זה ציבור שטוף הסתה ושנאה לישראל וליהודים. על ישראל להיגמל היום מעבודה פלסטינית ולהגדיל את היקפי הפועלים הזרים ממדינות ידידותיות. אין שיקול חשוב יותר מביטחון אזרחי ישראל!".

‏חבר הכנסת עידן רול מיש עתיד, אמר: "אני קורא לממשלת ישראל לשנות מדיניות - לא מספיק לעצור כניסה של פועלים מהרש"פ,

אלא עליה לקבל החלטה על סיום התלות של משק הישראלי בפועלים פלסטינים.

"הגדירו תוכנית פעולה בין משרדית, מדורגת ותחומה בזמן שבסופה לא יוכנסו עוד פועלים פלסטינים לעבודה בישראל. הגיע הזמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר