תקציב הביטחון 

ראשי מועצות ביו"ש זעמו בוועדת הכספים: "צריך לשמור עלינו כמו על כל האזרחים"

ראשי מועצות ביהודה ושומרון השתתפו בדיון על תקציב הביטחון של הישובים וזעמו על הרצון לקצץ בתקציבם | יוסי דגן: "יושבת פה חבורה של אנשים מנותקת כי בהצעה שמבקשים מכם להצביע עליה עכשיו בהצעת התקציב הזו אין בכלל את התקציב של הביטחון של יהודה ושומרון" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ראשי המועצות בדיון (צילום: מתוך הוידיאו)

ראשי מועצות ביהודה ושומרון השתתפו מוקדם יותר היום (שני) בדיון בועדת הכספים על תקציב הביטחון של הישובים וזעמו על הרצון לקצץ בתקציב.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר בדיון: "מעל שמונים אחוז מהגברים התושבים שלי בבנימין מגוייסים ונלחמים כעת בדרום ובצפון. מגיע להם ולמשפחות שלהם את ההגנה המינימלית שמגיעה לכל אזרח. מדובר במרכיבי ביטחון שיגנו על אלפי משפחות".

"אנחנו דורשים", הבהיר גנץ, "הגנה על הבית! אסור להצביע על התקציב בלי אישורי בטחון ליהודה ושומרון".

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון אמר בדיון: "אני רוצה לומר שכפי שאמרתם שאתם נבחרי ציבור גם אנחנו נבחרי ציבור, וכן זה תושבים שלנו שבחרו בנו כמו שאזרחי הציבור בחרו בכם, חצי מיליון תושבים שלנו נמצאים בחזית שבזכותה נוחבה לא התנפלו על כפר סבא, וכל היישובים באזור, ולא הגיוני שאנחנו נתחנן".

ראשי המועצות בדיון (צילום: דוברות)

לדברי נאמן, "לא קיבלנו שקל מאז תחילת המלחמה, אנחנו קנינו קסדות בעצמו, אז שר האוצר הביא הצעה ואנחנו מבקשים שחברי הכנסת כאן מימין ומשמאל ייקחו אחריות על האזרחים שלנו שהם אזרחי כל המדינה, ולא יצביעו על התקציב לפני שנקבל את האמצעים הדרושים להגנת היישובים שלנו".

יוסי דגן, ראש מועצה אזורית שומרון, יצא מכליו וזעק בדיון: "אנחנו הגענו לכאן בתחושת בושה גדולה, אני חושב שזו בושה למדינת ישראל שמרכיבי ביטחון שלנו שנועדו להציל תושבים שלנו מוכתבים על ידי פקידות, בגדר להעביר כספים קואליציוניים. הדם של התושבים שלי הוא לא פחות אדום מהדם של תושבי עפולה וזרעית. שותים לנו את הדם פשוטו כמשמעו, תושבים שלי הלכו בהתנדבות בשמחת תורה לקחו אקדחים מאזרחים וחיילים מתים, והרגו מחבלים ברעים ובניר עם ומתו שם".

"המחבלים", טען דגן, "אומרים שהם רוצים לצאת ליישובים שלי ולצאת דרכם לכפר סבא ולשחוט שם אנשים. אני רוצה להגיד שני דברים אף אחד לא עושה לנו טובה, הדם שלנו אדום לא פחות מאנשים שם, ומגיע לנו לקבל תקציבים בדיוק כמו להם. יושבת פה חבורה של אנשים מנותקת כי בהצעה שמבקשים מכם להצביע עליה עכשיו בהצעת התקציב הזו אין בכלל את התקציב של הביטחון של יהודה ושומרון".

"אני רוצה להגיד", אמר דגן בדיון: "שאני לא חושב שאת מנותקים, אני חושב אבל שרוב היושבים כאן לא מכירים את ההקשר של יו"ש כרגע בתקציב המדינה, אין בכלל את הביטחון של יו"ש, אני אומר לחברי הכנסת שכל מי שהוא אדם הגון שכמו שלא היה עולה על הדעת שמצביעים על תקציב בזמן מלחמה של תושבי הצפון, לא יעלה על הדעת שבתקציב המדינה אין תקציב לביטחון יהודה ושומרון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר