ישראל במלחמהישראל במלחמה
הח"כ והסוללה

כמה זמן לוקח לייבא סוללה ואיך זה משפיע על הכיס של כולנו?

ח"כ אליהו ברוכי מציג: הצעת החוק החדשה שצפויה להקל על יוקר המחיה. הצעת החוק שעלתה השבוע לדיון בוועדת הכלכלה, צפויה להקל משמעותית על חסמי הייבוא ולהוזיל את המחיר (חדשות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
כמה זמן לוקח לייבא סוללה?

הצעת החוק החדשה היא חלק מרפורמה מקיפה של משרד הכלכלה לשינוי שיטת היבוא והסרת חסמים הפוגעים ביבואנים ובצרכנים. על פי ההצעה, אם עד היום כל חפץ היה צריך לעבור בדיקה של מכון התקנים בארץ, בלי קשר לאישורים שכבר התקבלו עליו ממכוני תקנים בחו"ל, מעתה והלאה, היבואן יוכל להסתפק בהצהרה במכס כי יש למוצר תו תקן אירופאי והמוצר יקבל אישור ישראלי.

חבר הכנסת אליהו ברוכי שמקדם כבר חודשים רבים פתרונות שונים ליוקר המחיה מסביר כי השינוי המיוחל בחוק צפוי להביא להקלה שתורגש בעתיד גם בכיס של הצרכן בקצה: "עד עתה יבוא מחו"ל היה כרוך בסרבול רב שהקשה על היבואנים לייבא והעלה את מחירי היבוא. אנו צופים כי שינוי החוק יורגש בסופו של דבר גם בחשבון הבנק של כל אחד ואחד מאתנו".

בכדי להדגים את התוצאה, הציג חבר הכנסת ברוכי בדיון בנושא שנערך בוועדת הכלכלה סוללה פשוטה חדשה והסביר כי בשיחות עם יבואנים עלה שאישור יבוא לסוללה פשוטה שכזו במכון התקנים בישראל עומד על יותר משנה!

"אין ספק כי אישור החוק לצד אכיפה מוגברת על יבואנים שינסו לנצלו בצורה מסוכנת ושאינה נאותה יקל מאוד על הכנסת מוצרים חדשים ומתחרים חדשים לשוק הישראלי, יגדיל את התחרות וממילא יוביל להוזלת מחירים", סיכם ח"כ ברוכי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר