"אל תפסיקו את הלחימה"

המשפחות בדיון: "אנחנו יודעים שהחטופים עוברים עינויים קשים" | צפו

מספר נציגים של משפחות החטופים, השתתפו הבוקר בדיונים בועדת החוקה בכנסת וסיפרו על הכאב הבלתי נתפס אותו הם חווים | צפו בסיפורים ובבקשת המשפחות (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ועדת החוקה הבוקר (צילום: דוברות הכנסת)

נציגי מספר משפחות חטופים ומשפחות שכולות מפורום גבורה, הגיעו הבוקר (שני) לכנסת ונאמו בפתח בדיון ועדת החוקה. לאחר דבריהם יצאה הוועדה להפסקה של מספר דקות

תהילה כהן ששכלה את בנה רב סרן יהודה מתן כהן, לפני חודשיים אמרה בדיון: "אני קוראת לכם בלב שבור ומדמם בשם הבן שלי שמותו היה הצוואה הזו, אל תפסיקו את הלחימה, עלינו לסיים את הדבר הזה ולמוטט את החמאס".

יו"ר הוועדה ח"כ שמחה רוטמן: ״זו חובה וזכות בשבילנו לשמוע את המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל״.

יזהר בנם של יוכבד (שהייתה מהראשונות להשתחרר מהשבי. י"ג) ועודד ליפשיץ (שעדיין בשבי. י"ג) אמר: "כמי ששירת שנים בצה"ל זה קשה גם לי אבל צריך להחזיר את כולם עכשיו, יהיה המחיר אשר יהיה ואז להיבנות למשימות שיש להמשך ושישלמו את המחיר. אבא שלי בן 83. הסיכוי שלו נמוך. היו לנו ידיעות שהוא חי מלפני חודש וחצי אבל מאז מצבו קשה. אנחנו מנהלים מלחמה בשביל כולם".

יזהר ליפשיץ, בנו של עודד (צילום: דוברות הכנסת)

עוד אמר יזהר ליפשיץ: "אנחנו בדיונים על עסקה נוספת שחוקים יותר, מרוטים יותר, מתחיל דיון פחות סימפטי ויותר פוליטי במדינה שקשה לנו איתו. לבנו עם משפחות הנופלים והפצועים קשה. אנחנו מייצגים את החטופים שלא בחרו להיות בצבא אלא ישנו במיטותיהם או היו במסיבה ואנחנו הולכים ומתדלדלים. עוד חטופים שנהרגו וחמאס משחק בנפשנו ומשפחת החטופים מתרסקת. כולם יודעים שהליכה אחורה היא לתת מוצא לסינואר וכל כלביו. הוא משתמש בנו מהיום הראשון כמגן אנושי והוא רק יותר בוטה, מתעלל והורג".

"אנחנו רוצים", הוסיף ליפשיץ, "למגר את חמאס וכקיבוצי הדרום חווינו את מפלצת חמאס בצורה הקשה ביותר אבל אנחנו רוצים להחזיר את חטופנו ושני הצירים של היכולת להילחם ולהחזיר את החטופים הגיעה להתנגשות ואנחנו מאבדים עצמנו. כמי ששירת שנים בצה"ל זה קשה גם לי אבל צריך להחזיר את כולם עכשיו, יהיה המחיר אשר יהיה ואז להיבנות למשימות שיש להמשך ושישלמו את המחיר. אבא שלי בן 83. הסיכוי שלו נמוך. היו לנו ידיעות שהוא חי מלפני חודש וחצי אבל מאז מצבו קשה. אנחנו מנהלים מלחמה בשביל כולם".

נציג משפחות החטופים בדיון בוועדה (צילום: דוברות הכנסת)

אודי ממשפחות החטופים: "המצב הנפשי של המשפחות קשה מאוד. יש הרבה משפחות שלא פה כי הן לא מצליחות להגיע. המשפחות הפסיקו לתפקד ועצרו את החיים. ככלל האזרחים אנחנו חווים את נפילת החיילים. פונה אליך היו״ר בתור איש משפט מבקש שתמצא פתרון , אנחנו מגיעים לנקודה אקוטית במו״מ שמדינית ישראל צריכה לקבל החלטות מאוד קשות ולחשוב על ה-end game מה המחיר שנצטרך לשלם כדי להוציא את החיילים האחרונים ברשימה".

ורד אנסבכר, אחותו של רב סרן יהודה מתן כהן, מ״פ בסיירת גבעתי שנפל לפני חודשיים: "באנו מטעם פורום הגבורה במטרה לחזק את צה״ל. יש שתי תנועות בנפש תנועה אחת שאומרת חלאס ומצד שני הבנה עמוקה שאין לנו אופציה אחרת אלא להמשיך להסתער כמו שאחי האמין, עד שנשלים את המשימה".

ורד אנסבכר (צילום: דוברות הכנסת)

עוד אמרה אנסבכר: "יש רוח גדולה של הלוחמים שרוצים להשלים את הלחימה. הם ראו את הרוע בעיניים ומאז הם רק רוצים למגר אותו כדי שנוכל לחיות בעולם טוב יותר".

תהילה כהן אמו של רב סרן כהן: "בשביעי לאוקטובר השתנו הפרדיגמות שחיינו בהם. אנחנו חיים במאבק של טוב נגד רע. הפנטזיה והחזון לחיים משותפים קרסו מול עינינו ואי אפשר להישאר בתפיסות הקודמות. לא יהיה שלום. צריך לקבל החלטה להחזיר את החטופים מתוך ראיית עולם ארוכת טווח, ראינו למה העסקאות הקודמות הובילו אותנו אסור לחזור על אותה טעות. אני קוראת לכם בלב שבור ומדמם בשם הבן שלי שמותו היה הצוואה הזו, להסתכל על הדברים במבט גבוה ולדעת שהמחיר כואב, אנחנו ממשיכים לתת את חלקנו ולתרום ועם זה שאני מודעת למחירים הכבדים, אל תפסיקו את הלחימה, עלינו לסיים את הדבר הזה ולמוטט את החמאס. אנחנו גרים בבקעה וגם בירדן לא שקט, יש כל הזמן יריות על הגבול ולא ברור מה יהיה בעתיד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר