פרשת נציבת שב"ס 

גפני ודרעי נגד בן גביר: "מתנגדים לזעזועים פנימיים, הסכמים צריך לכבד"

יו"ר דגל התורה משה גפני ויו"ר ש"ס אריה דרעי, הצטרפו בדקות האחרונות לביקורת על השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, בעקבות החלטתו לסיים את תפקידה של נציבת השב"ס, קטי פרי. "אנחנו מתנגדים לזעזועים פנימיים בזמן המלחמה", צוטט גפני | פוליטי

יוני גבאי | כיכר השבת |
מחשבים מסלול מחדש. דרעי וגפני במליאת הכנסת (צילום: יונתן סינדל/פלאש90)

ראשי המפלגות החרדיות נגד איתמר בן גביר. בעקבות החלטתו לסיים את תפקידה של נציבת השב"ס, קטי פרי.

"אנחנו מתנגדים לזעזועים פנימיים בזמן המלחמה", צוטט יו"ר דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני.

לפי הדיווחים, גפני אמר שהוא דורש לכבד את ההסכמים בנוגע לנציבת השב"ס.

גם יו"ר ש"ס אריה דרעי הצטרף לביקורת. לפי הדיווח של יקי אדמקר בוואלה, אמר גפני כי "ההחלטה עלולה לפרק את הממשלה ולפגוע במאמץ המלחמה".

עוד מדברי דרעי: "הסכמים צריך לכבד".

מדובר בביקורת ראשונה של בכירים חרדים, מה שככל הנראה יבלום את המהלך של בן גביר.

לאחר שנחשף שבן גביר לא יאריך את כהונתה, במחנה הממלכתי הגיבו בחריפות.

"החלפת בעלי תפקידים בכירים בכלל, וראשי ארגונים ביטחוניים בפרט, בעת הזו, פוגעת בתפקוד המדינה בעת מלחמה ואינה נכונה", נאמר בהודעה, "אנו מצפים מראש הממשלה למנוע את הפגיעה הזו בביטחון המדינה ולא לאפשר החלטות משיקולים פוליטיים בניהול המערכה".

בן גביר, לפי שעה, לא נבהל מאיומי המפלגה של גנץ, והגיב: "אחד מהתפקידים הבולטים של השר לביטחון לאומי במדינה דמוקרטית, היא לבחור מפכ"ל ונציבת שב"ס, גם אם יש מי שלא נאה לו דמות השר הנבחר. זו דמוקרטיה. כך סוכם כשנבחרתי לתפקיד ושום דבר לא השתנה מאז".

השר הדגיש: "המלחמה רק העצימה את הצורך בנציב שב"ס חזק ויציב שיודע להגן על פקודיו הסוהרים מאלימות פיזית ומינית מצד אסירים ביטחוניים ערבים, היום יותר מתמיד".

בן גביר תקף את פרי: "נציבת שב"ס היום, שמסיימת את תפקידה בעוד מספר שבועות, לא עמדה בתפקידה. היא התנהלה ברפיסות מול אסירי חמאס וניהלה איתם משא ומתן על שיפור תנאי כליאתם, בניגוד מוחלט לעמדתי המפורשת והחד משמעית, תוך שהיא משקרת ומסתירה ממני את הצעד הנאלח הזה".

לדבריו: "הנציבה טייחה והסתירה פרטים בעניין השתלטות האסירים על סוהרים בכלא רימונים כאשר אני מעודכן על "מתיחות באגף". היא גם נתנה יחס מועדף למשפחת הפשע כוטייר בכלא ועוד ועוד פרשיות כאלה".

בסיום דבריו הוסיף בן גביר בחריפות: "לסוהרים מגיע נציב ראוי יותר שיגן על גופם וכבודם. למחבלים מגיע יחס נוקשה ולא פינוקים על רציחות יהודים. למדינת ישראל מגיע ניצב שמכבד את הציבור הישראלי, לא מטייח ולא משקר. לכולנו מגיע אדם ראוי בנציבות בתי הכלא".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר