בלי אישור הצנזורה

"בנט מדליף ופוגע באינטרסים ביטחוניים לשם האדרה עצמית"

מתקפה חריפה על ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט שבחר לחשוף בחו"ל כי אישר מבצע על אדמת איראן: "ההתרברבות פוגעת בסיכויים לעסקת חטופים נוספת" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Olivier Fitousi/Flash90)

חשיפת בנט על פעילות ישראלית באיראן, לא עברה את אישור הצנזורה - שכן היא פורסמה בכלי תקשורת בחו"ל.

הפרשן הפוליטי עמית סגל ציטט חבר בכיר בקבינט הבטחוני מדיני האומר כי "ההתרברבות של בנט בנוגע לאיראן היא חסרת אחריות ופוגעת בסיכויים לעסקת חטופים נוספת. למרבה הצער זו אינה הפעם הראשונה שבנט מדליף ופוגע באינטרסים ביטחוניים לשם האדרה עצמית".

הכתב הפוליטי מיכאל שמש ציטט גורם בממשלה האומר כי "התנהלות בנט - חוסר אחריות יוצא דופן שנובע משיקולים פוליטיים צרים ומזעזעים".

שמש עצמו כתב כי "בשבוע שבו חיסול של בכיר במשמרות המהפכה מיוחס לישראל (וישראל לא מתייחסת) ראש הממשלה לשעבר לוקח אחריות בחו״ל על תקיפה ישראלית באיראן שבוצעה לכאורה בכהונתו לפני שנה וחצי. ומי יצטרך להתמודד עם ההתרברבות? הממשלה הנוכחית שהוא לא מפסיק לתקוף".

יעקב כץ, לשעבר העורך הראשי של עיתון הג'רוזלם פוסט, כתב: "בדקתי עם הצנזורה הבוקר לראות אם בנט העביר את המאמר לאישורם לפני הפרסום. התשובה היא לא. בנט לא העביר את המאמר לצנזורה לפני הפרסום ובכך הפר את כללי הצנזורה".

"לעשות דבר כזה ביום רגיל הוא בעייתי", הדגיש. "לעשות את זה באמצע מלחמה וכשהמתיחות עם איראן בשיאה זאת הפגנת חוסר אחריות".

בנט הגיב לביקורת נגדו: "משך 30 שנים ישראל נופלת בדיוק למלכודת של התמנון האיראני. אסטרטגיית איראן היא חכמה ופשוטה: לפרוס זרועות טרור שיקיפו את ישראל מכל עבר, יקיזו את דם בננו, יתישו אותנו, בעוד איראן, ראש התמנון, לא משלמת כמעט מחיר".

"ישראל, לצערי, ממלאת באדיקות את התפקיד שאיראן ייעדה לנו: כבר שנים אנחנו שולחים את לוחמינו להילחם בסג׳עיה מול חמאס, בג׳באליה מול ג׳יהאד איסלאמי, במרון א-רס מול חיזבאללה. אפילו החות׳ים בתימן מרשים לעצמם לתקוף את ישראל. גם אני נלחמתי מול אצבעות התמנון במלחמת לבנון השנייה, ואיבדתי שם חברים".

בנט הוסיף כי "האייתולות בטהרן צוחקים ונהנים. משך עשרות שנים הם היו חסינים. שיהיה ברור: איראן מנהלת מלחמה על-מלא מול ישראל, במעמד צד אחד. איראן מכה בישראל מכל הכיוונים; ישראל חוטפת. יתרה מזאת, בגלל שאיראן מרגישה חסינה, היא מתקדמת ללא בלמים, מעשירה ב60%, והפכה כעת למדינת סף".

"כראש הממשלה פעלתי לשנות זאת. ללכת על ראש התמנון. כינסתי את ראשי הזרועות, צה״ל, מוסד ושב״כ, והסברתי להם שאני רוצה להסיט את המיקוד לאיראן עצמה שתתחיל לשלם מחירים (לא רק בהקשר הגרעיני). כך עשינו. זו צריכה להיות אסטרטגית-העל של ישראל".

"הבעיה עם איראן אינה פרסום המהלכים שביצענו נגדה שכבר נודעו בעבר, אלא שאיראן מחטיפה לנו דרך חמאס וחיזבאללה ואפילו החות׳ים, והממשלות בעשור האחרון נואמות ומדברות אך לא גובות מחיר כואב ממנהיגי איראן. צריך לרתום את ארה״ב ועוד בנות ברית למטרת העל: גדיעת ראש התמנון והפלת המשטר האיראני".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר