"נתניהו ילך הביתה"

יאיר לפיד: "ב-2024 ניצור פה חוזה ישראלי חדש, בלי סחיטות"

"מי שפירק אותנו, מי שהביא עלינו את האסון, לא ישאר", כך טען היום בנאומו ראש האופוזיציה לפיד והוסיף: "הקיצונים ילכו הביתה. נתניהו ילך הביתה. נתחיל מחדש. אנחנו צריכים לבחור בין ההרס שגרמה פה הממשלה של 2023, לתיקון הגדול של הממשלה שתבוא לשקם את הריסות חיינו ב-2024. אני יודע מה תבחר החברה הישראלית. גם אתם יודעים" | צפו (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
לפיד היום בכנסת (צילום: מתוך הוידיאו)

ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד, נאם היום (שני) כמדי שבוע בפתח ישיבת סיעת יש עתיד בכנסת וכמובן תקף את הממשלה ואת העברות הכספים הקואליציונים.

"השנה האיומה בתולדות מדינת ישראל הסתיימה אתמול", פתח לפיד את נאומו "האופטימי" - "ביום האחרון שלה הועברו פה בכנסת מאות מיליוני שקלים של כספים קואליציוניים מושחתים לאנשים הכי קיצוניים במדינה. מנהלת רשות החברות נכנעה ללחצים והתפטרה כדי שהשר אמסלם יוכל לתת ג'ובים למקורבים. מחיר הדלק זינק הלילה. בישיבת הממשלה הועלה השקר המתועב שהטייסים מסרבים להפציץ בעזה. בטלוויזיה עלו החיוכים היפים, שוברי הלב, של חיילים שנהרגו במהלך היממה האחרונה".

לפיד המשיך לתקוף: "החטופים לא חזרו גם אתמול. לממשלה אין שום תוכנית איך להחזיר הביתה את מפוני הצפון והדרום. אין לה גם תוכנית איך לסיים את המלחמה. כסיום הולם לשנה, בחצות במקום זיקוקים נורה מטח טילים גדול לעבר המרכז".

הנאום של לפיד, היום (צילום: ערוץ כנסת)

לדברי לפיד: "לאזרחי ישראל מגיע יותר. מדינת ישראל יכולה יותר. אנחנו טובים מזה. 2024 תיראה אחרת לגמרי. מי שפירק אותנו, מי שהביא עלינו את האסון, לא ישאר. הקיצונים ילכו הביתה. נתניהו ילך הביתה. נתחיל מחדש. 2024 תהיה השנה שבה נצא לדרך חדשה. ניצור פה חוזה ישראלי חדש. סדרי עדיפויות אחרים לגמרי. זה יקרה, מפני שאין לנו ברירה אחרת. זה יקרה מפני שאנחנו חפצי חיים".

"ב-2023 התפרקנו", הוסיף ואמר, "ב-2024 נתחיל לבנות מחדש. יהיה לנו צבא גדול יותר וממשלה קטנה יותר. לא יהיו כספים קואליציונים, לא ידרסו יותר את הציבור העובד והיצרני שמחזיק את המדינה הזו בחיים".

לפיד שחתום על מספר שנאות נגד קהלים בחברה הישראלית, המשיך ואמר: "במקום במריבות ושנאה והפצת רעל, נתמקד בבטחון, בחינוך, בסיוע להורים צעירים, בחיזוק המילואימניקים. נחזיר הביתה את בנינו ובנותינו החטופים. נעסוק בכל מה שהתחמקנו ממנו. יהיו לימודי ליבה ויהיה גיוס חרדים. נחזק את מערכי ההסברה ומדיניות החוץ. נכתוב חוקה. יקומו מיד אנשים שיסבירו לנו למה זה בלתי אפשרי. תמיד יש אנשים כאלה".

לסיום אמר לפיד: "אם היינו מקשיבים להם, לא היתה פה מדינה. אנחנו צריכים לבחור בין הייאוש לתקווה. אנחנו צריכים לבחור בין ההרס שגרמה פה הממשלה של 2023, לתיקון הגדול של הממשלה שתבוא לשקם את הריסות חיינו ב-2024. אני יודע מה תבחר החברה הישראלית. גם אתם יודעים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר