"הקבינט ויתר על הגליל"

ח"כ ליברמן: "השיח על 'היום שאחרי' - אינו נכון ולא מתקבל על הדעת"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאם כמדי שבוע גם היום (שני) בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו והסביר מהן הטעויות שהממשלה עושה | הנאום המלא (פוליטי)

דוד הכהן | כיכר השבת |
"לא מתקבל על הדעת. ויתרו על הגליל" . איווט ליברמן (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאם כמדי שבוע גם היום (שני) בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו והסביר מהן הטעויות שהממשלה עושה.

"בימים האחרונים", פתח ליברמן ואמר: "אנחנו שומעים שיח על היום שאחרי. אני חושב שזה שיח לא נכון, השיח חייב להתמקד ב-2 נקודות. איך מבטיחים ביטחון לתושבי הצפון והדרום ואיך למנוע את המלחמה הבאה. ההתנהלות בצפון היא בלתי סבירה ולא מתקבלת על הדעת. לא יכול להיות שחיזבאללה יורה יום יום על בתים ריקים, על יישובים שלמים, משמיד מחצית מהבתים".

"הממשלה", כך לדברי ליברמן, "מנסה להכין נשף תחפושות. אני שומע שמתכוונים להביא כוחות של צבא לבנון שיתפרסו בין גבול ישראל לליטני, עם קצינים צרפתים ש"יפקחו". זה לא ביטחון, זאת ממשלה שאין לה דרך ואין לה חזון. היא לא יודעת איך לסיים את המלחמה בדרום ולא יודעת מה לעשות בצפון ואיך להבטיח את הביטחון של התושבים".

מה כן צריך? לטענת ליברמן: "אנחנו חייבים ליזום מהלך צבאי נחוש, להשמיד את כל מוצבי הפו"ש ואתרי הייצור של חיזבאללה, לשטח את רובע הדאחייה ובסוף להתייצב על קו הליטני. כל מה שנמצא בין הליטני לגבול מדינת ישראל חייב להיות בשליטה מלאה של צה"ל. יש לנו ניסיון רע עם רצועות ביטחון, וחייבים להפיק את כל הלקחים. מי שירצה לצאת לבקר בביירות, אין דבר כזה, זה כרטיס לכיוון אחד, והוא לא יוכל לחזור לתוך רצועת הביטחון. אנחנו צריכים להגיע עד למשולש הגבולות, סוריה לבנון ישראל באזור החרמון ולסגור את כל האזור הזה 5, 15, או 50 שנה. אנחנו לא נספח כלום, ולא נקים יישובים, אבל נשחרר את השטח רק כשתהיה ממשלה בביירות שיודעת לממש את ריבונותה".

עוד אמר ליברמן: "כדי לסיים את המלחמה ולהבטיח את הביטחון, מי שיזם ומי שיפסיד צריך לשלם בטריטוריה, ככה עובדות כל המלחמות. גם גרמניה שילמה בכסף וגם בשטח. אם מדינת לבנון לא תשלם בשטח לא עשינו שום דבר. רצועת ביטחון תמנע ירי נ"ט, ותמנע את כיבוש היישובים היהודים בצפון. כרגע הממשלה מציעה להגדיל כוחות צבא בתוך היישובים היהודים, ולגדל ילדים בין טנקים לבין חיזבאללה על הגדר. זאת לא חזרה לשגרה. כל הסדר אחר יהיה ויתור על הגליל ואני אקרא לתושבים לא לחזור ליישובים, זה בלתי מתקבל על הדעת".

לסיום דבריו אמר ליברמן: "כשאני שומע שראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל אומרים שהמלחמה בדרום תיקח חודשים רבים, ומצד שני כל עוד יש מלחמה בדרום אי אפשר ליזום מהלך בצפון, למעשה קבינט המלחמה ויתר על הגליל. זאת המציאות בה אנו חיים. אני מתכוון לשלוח מכתב לכל ראשי היישובים בקו העימות ואני מקווה שהם יאמצו את גישתי ויתחילו ללחוץ על הממשלה לעשות מהלך אמיתי, לא מהלך דמה קוסמטי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר