נערכים ליום שאחרי

גרמניה מצטרפת לארה"ב: "דוחים את דברי שרי ממשלת ישראל המציעים לפלסטינים לעזוב את עזה"

אחרי ארה"ב, גם גרמניה דוחה את דברי סמוטריץ ובן גביר שהציעו לעודד את  העזתים לנטוש את קן הצרעות. סקר דרמטי: 95% מהישראלים בעד | בארץ

יוני גבאי | כיכר השבת |
סמוטריץ' ובן גביר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

95% מעוקביו של העיתונאי עמית סגל בטלגרם הצביעו בעד עידוד הגירה מרצון של תושבי עזה, ואילו 5% בלבד הצביעו נגד.

הסקר מצטרף להודעה של שר האוצר בצלאל סמוטריץ הבוקר, כי "למעלה מ-70% מהציבור הישראלי תומכים היום בפתרון הומניטרי של עידוד הגירה מרצון של ערביי עזה וקליטתם במדינות אחרות" כתב סמוטריץ".

עוד אמר שר האוצר, כי התומכים "מבינים שמדינה קטנה כמו שלנו לא יכולה להרשות לעצמה מציאות שבה במרחק ארבע דקות מהיישובים שלנו מתקיימת חממת שנאה וטרור שנמצאים בה שני מיליון איש שקמים כל בוקר עם שאיפה להשמדת מדינת ישראל ועם רצון לשחוט, לפגוע ולרצוח יהודים באשר הם".

שר האוצר סמוטריץ המשיך וכתב כי "החברה הישראלית לא תסכים להמשך המציאות הזו בעזה. אנו נדרשים לחשיבה מחודשת ומשותפת עם ידידינו בקהילה הבינלאומית שתביא לשלום, ביטחון ושגשוג לכל עמי האזור ויאפשרו לתושבי הדרום לשוב לבתיהם בביטחון ובשלווה".

כזכור, הבוקר דיווחנו כי דובר מחלקת המדינה האמריקנית, מת'יו מילר, גינה בחריפות את התבטאויות השרים בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר, על האפשרות להגלות את תושבי עזה מחוץ לרצועת עזה.

הוא אמר כי "הרטוריקה הזאת מתסיסה וחסרת אחריות", והדגיש כי "אין מקום להגלות את התושבים מחוץ לרצועת עזה".

במחלקת המדינה האמריקנית אמרו עוד כי "ממשל ארה"ב קיבל הבטחה מהממשלה, ומראש הממשלה בנימין נתניהו בפרט, לפיה זו לא המדיניות שלהם. האמירות של בן גביר וסמוטריץ' צריכות להיפסק".

הדובר הוסיף ואמר כי "היינו ברורים ועקביים בעמדתנו. עזה היא שטח פלסטיני וכך זה יישאר. במקביל, חמאס לא ישלוט עוד על עתיד הרצועה ואף ארגון טרור לא יאיים על ישראל. זה העתיד שאנחנו שואפים לו וזה האינטרס של ישראל, של הפלסטינים, של האזור ושל העולם".

גם דובר משרד החוץ הגרמני הוציא הודעה בצהריים נגד הקמפיין. "אנו דוחים בכל הבהירות הערות לא מועילות של שרי ממשלת ישראל המציעים לפלסטינים לעזוב את עזה במספרים גדולים", נאמר, "עמדתנו ברורה: אסור שיהיו גירוש או צמצום טריטוריאלי של רצועת עזה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר