הסערה בקבינט

פרטים חדשים: "מלכתחילה כל ההתנהלות הייתה תמוהה"

על פי שרים שהשתתפו בקבינט, נתניהו לחץ כבר מתחילתו לסיים בזמן | הרמטכ"ל הבהיר לשרים במהלך הישיבה כי לא מדובר בתחקיר שנועד לבחון את הרובד הלאומי (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

ישיבת הקבינט המדיני ביטחוני הסתיימה הלילה בעזיבתם של ראשי מערכת הביטחון, לאחר שחלק משרי הממשלה תקפו את הרמטכ"ל.

ב'כאן חדשות' דווח כי חלק מהשרים בקבינט על התנהלות הדיון: "מלכתחילה כל ההתנהלות הייתה תמוהה". ראש הממשלה נתניהו אמר בתחילת הדיון כי: "אין טעם להמשיך עד 03:00 בבוקר".

לאחר שראשי מערכת הביטחון הציגו את תוכניות "היום שאחרי" ומספר שרים דיברו על כך, נתניהו הבהיר שוב: "אני מזכיר לכם שבחצות מסיימים את הדיון". בחצות נתניהו סיים את הדיון ועזב.

הרמטכ"ל, הרצי הלוי אמר לשרים: "חשבנו שיש לתחקיר (על שלושת החטופים) השפעה על המלחמה עצמה ולכן ביצענו אותו תוך כדי מלחמה. החלטנו לא לעשות תחקירים על ה-7.10, זה מעלה מתחים וכאשר אנחנו עוסקים בלחימה עצימה אנחנו לא עושים את זה".

"אני נשאל הרבה מתי זה הזמן להתחיל. לא החלטנו מתי. בדיוק כפי שעשינו 4-5 תחקירים תו״כ המלחמה, אנחנו נחליט מתי נעשה תחקיר, לא מדובר על מדיניות לאומית או אסטרטגיית ישראל, זה תחקיר מקצועי של צה״ל - על כוננות ועל מוכנות".

הוא הבהיר: "תחקיר זה נשמת אפו של צבא, עניין פנימי. יהיה תחקיר בשרשרת הפיקוד והתבוננות חיצונית. התחקיר נועד לבחון את הצבא, לא את הרובד הלאומי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר