רגע מביך לא צפוי

הפתעה בקבינט: בלינקן חשף לשרים את ההסכמה הסודית

שרים שישבו בישיבת הקבינט עם מזכיר המדינה האמריקני לא הבינו למה מתכוון כשהודה לישראל על  משאיות הקמח הנכנסות לעזה. מתברר שההבטחה הזו ניתנה לארה"ב בציר "עוקף קבינט" (מדיני)

קובי רוזן | כיכר השבת |

במהלך ישיבת קבינט המלחמה, בהשתתפות שר החוץ האמריקני בלינקן, שהתקיימה היום (רביעי), חשף בלינקן לשרים על הבטחה מתחת לרדאר שניתנה מישראל לארצות הברית.

לפי הפרסום של ירון אברהם במהדורה המרכזית של חדשות 12, בלינקן אמר במהלך ישיבת הקבינט בהשתתפותו כי מבקש להודות לראש הממשלה ולשרים על כך שהסכימו להכניס לעזה 150 משאיות של קמח.

בלינקן הוסיף ואמר, אחרי השבח שהרעיף, כי "אנחנו רוצים שהמשלוח הזה לא יהיה חד פעמי אלא קבוע".

אלא שהתברר שחלק מהנוכחים כלל אינם מודעים להסכמה הזו. לפי הדיווח בחדשות 12, הסוגיה לא עלתה לדיון לא בקבינט המורחב וגם לא בקבינט המלחמה המצומצם.

מדובר ב-150 משאיות, הרבה טונות של קמח שמביא האו"ם, ומועבר דרך נמל אשדוד ישירות לעזה. הפוך מהצהרות הדרג המדיני על ניתוק בין ישראל לעזה.

גורם ישראלי בכיר אמר לחדשות 12: "ההבטחה הזו ניתנה בציר עוקף קבינט, או על ידי נתניהו ישירות לביידן או על ידי השר דרמר בשליחות נתניהו, ללא התייעצות עם הקבינט. זה היה רגע ביזארי ומביך".

בלשכת ראש הממשלה מסרו כי טרם התקבלה החלטה, וכי אין התחייבות כזו. עוד הוסיפו כי הנושא בבדיקה ועלה על ידי האמריקאים, ושעם תום בדיקת העניין נעלה אותו לדיון בקבינט.

במתאם פעולות הממשלה בשטחים מסרו: בקשת הממשל האמריקאי בדבר הכנסת סיוע הומניטארי של האו״ם מנמל אשדוד לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום טרם הובאה לאישור הקבינט. המתפ״ש יפעל בהתאם להנחיית הדרג המדיני בנושא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר