"מגוחך"

קרעי על האג: "כמו שפרעה יתבע את בני ישראל על המכות"

שר התקשורת שלמה קרעי מפרסם דבר תורה על הפרשה וכותב כי "המשפט שמתנהל בהאג הוא מגוחך בערך כמו שפרעה יבוא ויתבע את בני ישראל על המכות שקיבל…" (פוליטי)

שלמה קרעי | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

״וַיִּשְׁלַח פַּרְעֹה וַיִּקְרָא לְמֹשֶׁה וּלְאַהֲרֹן וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם חָטָאתִי הַפָּעַם ה׳ הַצַּדִּיק וַאֲנִי וְעַמִּי הָרְשָׁעִים״. מה שלא שלח את בני ישראל עד הנה לא נחשב אצלו לחטא באשר הם עבדיו ואין רוצה שיהיו בטלים ממלאכה, אבל מה שלא שמע לאזהרת ה' שיאסוף את האדם והבהמה אל הבתים וה' חס עליהם שלא יהרגו אנשים חנם, והוא ועמו פשעו בדבר וגרמו שנהרגו אדם רב, על זה התוודה שמה שהזהירו ה' שלא יהיו בשדה היה מצד שה' הצדיק וחמל על בריותיו, והוא ועמו הרשעים בשפיכת דם נקיים (מלבי״ם).

מסופר על ה״אור החיים״ הקדוש, שלצורך פרנסתו עסק בצורפות. פעם נכנסו אצלו משרתי מלך מרוקו ואמרו לו: "המלך שמע כי אתה האומן המומחה ביותר, ומבקש ממך לרקום תכשיטים לכבוד נשואי ביתו, ושכרך הרבה מאוד".

באותה שעה עדיין נותר ל״אור החיים״ כסף די צרכו, וסרב לקבל את העבודה ולהתבטל מתלמודו. הלכו משרתי המלך וסיפרו למלך כי הצורף היהודי זלזל בו והשפיל את כבוד מלכותו. מיד גזר המלך להשליכו לגוב האריות.

כשבאו השוטרים לקחתו, ביקש מהם רשות לקחת איתו תהילים וספרים אחדים, טלית ותפילין. השוטרים לעגו לו, אולם ה״אור החיים״ לא שת לדבריהם.

לאחר שהשליכוהו לגוב, נדהמו השוטרים לראותו יושב ולומד עטוף בטלית ועטור בתפילין בין האריות המורעבים כשהם מכשכשים בזנבותיהם וחולקים לו כבוד. כששמע המלך על כך, מיהר והגיע אל המקום לחזות בפלא במו עיניו, והכריז ואמר "עתה ידעתי כי יש אלוקים בישראל".

בימים האחרונים אנחנו עדים לתביעה של דרום אפריקה נגד ישראל בהאג. המשפט שמתנהל בהאג הוא מגוחך בערך כמו שפרעה יבוא ויתבע את בני ישראל על המכות שקיבל… אחרי שהשליך תינוקות ליאור, העביד את בני ישראל בפרך והתעלל בהם, אף אחד לא העז לומר שהמכות שחטף הם פשע.

לא רק שפרעה לא תבע את בני ישראל, אלא שאחרי מכת הברד שמשה ואהרון הביאו על מצרים, הוא אף הודה שה׳ הוא הצדיק והוא עמו הם הפושעים. הוא הודה שהאזרחים שנהרגו - נהרגו בגללו, בגלל שלא שמע לאזהרות של משה ואהרון לפנות את האזרחים משטח הלחימה…

מה עוד היה מיוחד במכת הברד? ״ואש מתלקחת בתוך הברד״ - אש ומים פעלו יחדיו והרכיבו את הברד למרות הניגודיות שלהם - זה היה נס בפני עצמו.

אמר רבי אחא: משל למה הדבר דומה?למלך שהיו לו שני לגיונות חזקים והיו שונאים זה את זה. כשהגיע זמן מלחמתו של המלך, התאחדו שני הלגיונות כנגד האויב. מוסיף רש״י ואומר: היות והברד והאש רצו לעשות רצון קונם - התאחדו יחדיו, ועשו שלום ביניהם.

כאשר אנחנו מאוחדים למרות הניגודים והמחלוקות לעשות רצון בוראנו, כאשר נפעל מתוך אמונה בקב״ה ומתוך אחדות ורעות, גם חיות טרף יכשכשו בזנב בחיבה לעומתנו. דרום אפריקה ושאר עוכרי ישראל וחבר מרעיהם, יבואו ויגידו בעל כרחם ״צה״ל הצדיק וחמאס ואונר״א הרשעים - עם ישראל חי!״.

שבת שלום ומבורך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר