מהומה בוועדת הכספים

נציגי המשפחות התפרצו לדיון: "קומו, אתם לא תשבו כאן" | תיעוד

ברקע הדיווחים על חידוש המגעים לעסקה עם חמאס בתנאים טובים יותר לישראל, מספר משפחות חטופים שעלו היום לכנסת התפרצו לדיון בוועדה, היו"ר גפני נעל לעת עתה את הדיון | תיעוד (חדשות, פוליטי)

דוד הכהן | כיכר השבת |
מחאת המשפחות כעת בוועדה (צילום: מטה המשפחות)

קרובי החטופים ובני המשפחה עלו היום (שני) לירושלים, חלקן השתתפו בדיונים בוועדות הכנסת וחלקן הפגינו מחוץ לכנסת, בדרישה להגיע להסכם מהיר עם חמאס.

מספר משפחות נכנסו לפני דקות ספורות לדיון ועדת הכספים עם שלטים שקראו לעצור; "אתם לא תשבו כאן כשהם שם", וקראו לבצע "עסקה עכשיו".

המוחים קראו לחברי הכנסת לקום מהמקומות ולא להמשיך בדיון בזמן שבני משפחותיהם נמקים בשבי חמאס.

דבריו של גפני בועדה (צילום: ערוץ כנסת)

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, אמר למשפחות כי "העמדה לדעתי של כל חברי הוועדה, והעמדה שלי כפי שאמרתי אותה בפומבי וגם בפגישות עם רה"מ, פדיון שבויים הוא המצווה החשובה ביותר ביהדות, במיוחד שכאן מדובר על פיקוח נפש. פרישה מהקואליציה לא תועיל בשום דבר, לכן אלך לדבר עם רה"מ שזו עמדתנו.

"אני מבין את הכאב שלכם, אני חלק מכם, אני מרגיש את זה, נעשה הכל כדי שהילדים, האחים, הנשים יחזרו הבייתה ובשלום. אני מודה לכם על זה. אני מכריז על הפסקה של כמה דקות, אנחנו צריכים להעביר כסף למנהלת תקומה כדי שיהיה כסף לתושבי העוטף".

תפילת מנחה בלשכת גפני

יצוין, כי בתום המהומה בועדה, נערכה תפילת מנחה בלשכתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני יחד עם משפחות השכול. לפני העמוד ניגש איציק פיטוסי אביו של סמ"ר שי פיטוסי שנרצח ב7 באוקטובר בנחל עוז.

עוצרים את הדיון (צילום: מטה המשפחות)

בתוך כך, בשעה האחרונה חסמו עשרות מוחים את ציר הכניסה לכנסת, לאחר שחצו את גדרות מתחם המחאה בסמוך לכיכר הכנסת והפרו את הסדר הציבורי בניגוד לחוק.

בעקבות כך ולאחר שסירבו להתפנות מהמקום, קצין משטרה הכריז על הוראת פיזור בגין מחאה לא חוקית. השוטרים פינו את מפרי הסדר שישבו בצמוד לגדר הכניסה, והם הועברו בחזרה למתחם המחאה במטרה לאפשר את המשך המחאה כחוק ובמיקום המותר להפגין באזור.

ההפגנות מחוץ לכנסת כעת (צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר