חוזר בתשובה?

ליברמן: "די להצעות 'אי אמון', מה שצריך כרגע זה אחדות"

"ברמה העקרונית מדינת ישראל זקוקה כרגע לאחדות ובחירות זה מחלוקת. להיכנס כרגע ל-90 יום למלחמות היהודים, השמצות והאשמות הדדיות זה ממש לא הזמן", הסביר היום ח"כ אביגדור ליברמן מדוע הוא מתנגד להצעת אי אמון שהוגשה על ידי מפלגת העבודה (פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ליברמן, היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאם כהרגלו מדי שבוע, גם היום (שני), בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת.

"אפתח קודם כל בהצעת אי האמון", פתח ליברמן את דבריו והוסיף: "שהגישו במפלגת העבודה, גם בפן העקרוני וגם בפן המעשי. ברמה העקרונית מדינת ישראל זקוקה כרגע לאחדות ובחירות זה מחלוקת. להיכנס כרגע ל-90 יום למלחמות היהודים, השמצות והאשמות הדדיות זה ממש לא הזמן".

"לכן", הסביר ליברמן, "גם ברמה הפרקטית כשאני מסתכל איך בדיוק נעשה כרגע בחירות כשיש 200 אלף פליטים בארצם ומילואימניקים בעזה ובגבול הצפון. מה יביאו קלפי לח׳אן יונס? מי בדיוק יסע לשם לספור את הפתקים או לאסוף אותם? ואיך יצביעו אנשים במטולה, בקרית שמונה ובשדרות?".

דבריו של ליברמן, היום (צילום: ערוץ כנסת)

לדברי ליברמן: "גם כשאני לוקח בחשבון שגנץ ואייזנקוט עדיין חלק מהקואליציה עם כל המחנה הממלכתי, אז אין לזה היתכנות מעשית ולכן בחירות זה מהלך פוליטי וזה לא הזמן כרגע למהלכים פוליטיים ובטח שלא הזמן למלחמות היהודים".

"לגבי החלפת ההנהגה", הסביר ליברמן: "יש 3 אופציות, האופציה הראשונה היא במידה ולנתניהו היה מצפון ואפילו קצת מצפון והוא היה מסוגל לקחת אחריות אז הוא היה מתפטר לבד. אני סבור שכל בן אדם סביר אחרי מחדל השבעה באוקטובר היה מתפטר לבד. האופציה השניה תלויה בקואליציה וקודם כל בליכוד חייבים להבין שכדי שהליכוד ישאר בשלטון הדרך היא להשתחרר מנתניהו. במידה והם לא יודעים להשתחרר מנתניהו, הם צריכים להבין שזה לא משנה מתי יהיו הבחירות, הימין ירד להרבה שנים לאופוזיציה".

"האופציה השלישית", המשיך ליברמן את הסברו: "היא הזעם שמצטבר ומה שאנחנו רואים כרגע, גם הכניסה של משפחות החטופים היום לוועדת הכספים מראה את הניצוץ שבסופו של דבר יתורגם למחאה שטרם ראינו. המחאה לא תהיה מחאה בנושא הרפומה המשפטית, אלא מדובר באנשים שעדיין חלקם סובלים ומרגישים יום יום על בשרם מה זה כשיש חטופים במשפחה. יש להם הרבה מאוד כאב על אותם קרובים וחברים שנהרגו. חלקם זה אותם אנשי מילואים שחוזרים עכשיו הביתה, כך או אחרת הם יגרמו להפלת הממשלה".

לקראת סוף הנאום, אמר ליברמן: "מה שבטוח זה שלפוליטיקאים אסור כרגע להיכנס לזה. אם אני או לפיד מגישים אי אמון אז מיד יגידו שזאת יריבות אישית בין ליברמן לנתניהו או בין לפיד לנתניהו ואסור להיכנס לזה. אנחנו בישראל ביתנו מצד אחד תמכנו בהקמת ממשלת החירום ואנחנו נתייחס באופן ממלכתי ואחראי. גם הביקורת תהיה לגופו של עניין, אבל האחריות היא קודם כל על סיעת הליכוד והקואליציה ואני קורא להם: כדי לשמור על הימין בשלטון תשתחררו מנתניהו."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר