הפארסה עם גנץ | צפו

ח"כ ליברמן עקץ את השרים גלנט וגנץ; "הוכח, זה קבינט של פוליטיקה"

לאחר הפארסה עם הכרזת השרים גנץ וגלנט על הצהרה בנפרד, באותו המיקום ובאותה השעה, ליברמן בחר לעקוץ את קבינט המלחמה | ליברמן הרחיב בנוגע לסנקציות האמריקניות, הדחת ח"כ כסיף ועל הכרזת ארגון אונר"א כארגון טרור (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ליברמן, היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאם גם היום (שני) כמדי שבוע בפתח ישיבת הסיעה בכנסת ועקץ את השרים גנץ וגלנט, שהכריזו על הצהרה בנפרד, באותה השעה ובאותו המיקום.

״לצערי", פתח ח"כ ליברמן ואמר: "אני נאלץ להתחיל היום מאירוע הזיה שכולנו נחשפנו אליו לפני שעה. היום באותו המקום ובאותה השעה, שני שרים חברי קבינט המלחמה, שר הביטחון גלנט והשר גנץ רצו לכנס מסיבת עיתונאים כל אחד בנפרד. זה רק אומר שקבינט המלחמה הפך לקבינט של פוליטיקה".

"כמה אנחנו גאים בחיילי צה"ל", הוסיף ליברמן ואמר: "שכל יום מגלים גבורה, מסירות והקרבה. כולם נלחמים ביחד, באותו הטנק יושבים מתנחל מיו"ש וקיבוצניק מהגליל. ומה קורה בנתיים בקבינט? שני שרים באותו המקום, נותנים בנפרד שתי הצהרות. זהו זה נגמר כל הקבינט הזה הפך לקבינט פוליטי נטו".

הנאום של ליברמן, היום (צילום: ערוץ כנסת)

"דבר נוסף", אמר ליברמן בנאומו, "זאת הממשלה הכי כושלת ותבוסתנית בתולדות ישראל, שהובילה מדיניות הכלה מול חמאס ואנחנו ראינו לאן זה הוביל אותנו ב7 לאוקטובר, מתחילה עכשיו באותה מדיניות ההכלה מול חיזבאללה בצפון. שאני שומע שממשלת ישראל מנסה להגיע לכל מיני הסדרים, זה חירטוטים, הכל עבודה בעיניים, הממשלה מראש אומרת שהיא מוכנה להעביר נקודות שבמחלוקת בהר דוב ללבנונים, זאת מדיניות הכלה תבוסתנית שתוביל אותנו לאותן תוצאות כמו בדרום. במקום למוטט את החמאס מהממשלה ממוטטת את ההרתעה הישראלית".

ליברמן סיפר: "סיירתי היום בקו התפר, נפגשתי עם שורה של ראשי ערים ומועצות בכפר סבא. אותם היישובים בגוש דן ובשרון בעיקר, שנמצאים במרחק של כמה עשרות מטר מטול כרם וקלקיליה, לא צריך לחכות לעוד אסון כדי להתעורר, לפעמים כדאי להתעורר לפני האסון. במקרה הזה ממשלת ישראל חייבת לקחת אחריות ולבנות מערך בסיסי שימנע את האסון הבא.״

בנוגע ליוזמה להדחת עופר כסיף מהכנסת, אמר ליברמן: "אני חושב שכבר השגנו תוצאה מצוינת בעצם כך שיצרנו הרתעה. אין ספק שזה עובד. עצם העובדה שהעלינו את זה וזה עבר את ועדת הכנסת, וב19 לחודש זה יעלה במליאה, זה הישג. מאוד מעניין אותי איך יצביעו במליאה גנץ, אייזנקוט, נתניהו ולפיד".

על היוזמה להכריז על אונר"א כארגון טרור, הבהיר ליברמן: "אני רוצה לשבח את ח"כ יוליה מלינובסקי שהגישה הצעת חוק להכריז על אונר"א כארגון טרור, מה שראינו בכל החומרים המודיעיניים, חמאס השתלט על אונר"א, אי אפשר להתקבל לעבוד שם בלי אישור של חמאס. כל תפקידי המפתח בארגון מאוישים על ידי אנשי חמאס. הם משתלטים על הסחורות, המשלוחים והמטענים שמגיעים להם. אונר"א לא פועלת לטובת הנזקקים והמסכנים, אלא לחיזוק החמאס ופעולה נגד ישראל, לא רק במישור הדקלרטיבי, ראינו איך עובדי אונר"א השתתפו בטבח ב7 לאוקטובר. לכן זה למעשה שלוחה של חמאס וצריך להתייחס אליהם כארגון טרור ואני מקווה שהחוק יעבור. מי שצריך להיכנס לחלל של הארגון זאת הליגה הערבית ומצריים, זאת ממש לא בעיה שלנו. שהם ייקחו אחריות".

על החשש מניתוק יחסים עם מצרים: "מכיוון שהמצרים עד היום רימו, שיקרו ושיחקו משחק כפול עם ישראל, אז אנחנו צריכים לעשות קודם כל מה שטוב לנו, ואי אפשר להכריע ולמוטט את החמאס בלי להשתלט על ציר פילדלפי. יש שם אינספור מנהרות שגם בזמן המלחמה ממשיכות לעבוד ובמקרה הטוב המצרים העדיפו לסגור את העיניים".

בנוגע הקפאת החשבונות של תושבי יו"ש, אמר ליברמן: "אירוע מיותר וחבל שהוא קרה. לא ניתן לפטור את הסוגיה הזאת בוויכוחים פומביים עם ארה"ב, אלא בכל הצינורות הדיפלומטיים והפיננסים. יש גם משקל רב גם לפעילותו של בנק ישראל וצריך לעשות את זה בשקט. אני סומך על נגיד בנק ישראל, מאוד מקצועי ומאוד מוערך ע"י האמריקאים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר