בן גביר התייחס לסערה | צפו

סמוטריץ' ובן גביר תוקפים שוב את האמריקנים; "אי אפשר לעמוד מנגד"

ברקע הסנקציות שהטילו האמריקנים על מספר מתנחלים, השרים הניצים בממשלה, תוקפים את ארה"ב ומבקשים מנתניהו לקבל הכרעה - מה יותר חשוב | צפו בדבריהם (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
כמעט "חטפו" סנקציות. סמוטריץ' ובן גביר (צילום: ערוץ כנסת)

השר לביטחון לאומי ויו״ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר וכן שר האוצר ויו"ר הציונות הדתית בצבלאל סמוטריץ', נאמו גם היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה שלהם בכנסת.

השר בן גביר התייחס דבר ראשון לסערה סביבו: "מאז פרסום הראיון בוול סטריט ג'ורנל התגלו שתי עובדות משמעותיות. העובדה הראשונה היא שרוב הציבור במדינת ישראל אכן מוטרד, מאוד, מהמגבלות וההנחיות שממשל ביידן שם עלינו ובמיוחד מהכנסת הסיוע ההומניטרי לעזה – שכולנו יודעים שזה הולך לידי החמאס. הישראלים גם מוטרדים מאוד מהכנסת הדלק, שלמעשה נותן אנרגיות לחמאס ולמעשה, מאז פרסום הראיון קיבלתי אלפי הודעות מאזרחי ישראל שדורשים ממני, להמשיך ולומר את מה שהישראלים חושבים, מבקשים ממני להיות חזק ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל וכך אנחנו בעוצמה יהודית, נעשה".

"העובדה השניה", הוסיף בן גביר, "היא שגם באולפנים וגם בליכוד לא אוהבים את הביקורת שהעברתי. אין לי זמן לראות את כל המפרשים והפרשנים, אבל אני מקבל מפעם לפעם את הקטעים הרלוונטיים ואני גם יודע שיש גורם בסביבת ראש הממשלה שפשוט פנה לחברי הכנסת של הליכוד ואמר להם "תתקפו אותו". ניסה לדרבן אותם".

דבריו של בן גביר

בן גביר הוסיף: "אני רוצה להגיד לאותו גורם ואני רוצה להגיד לאותם חברי כנסת ואני רוצה להגיד לאותם פרשנים. אני בדרכי שלי הולך, לא ממצמץ, לא מתקפל, ממשיך להציף את הדברים שכואבים לישראלים: יש בעיה עם אופן ההתמודדות של הקבינט הקטן מול הממשל האמריקאי, לא משנה כמה יתקפו אותי בתקשורת, לא משנה כמה יתקפו אותי יועצי ראש הממשלה. הציבור מבין את הבעיה. אנחנו מעריכים את אמריקה, אוהבים את הממשל, אבל צריך לשנות את דרך הפעולה וצריך לומר את הדברים".

"אין לי מטאטא", אמר עוד בן גביר: "אני לא מטאטא את המציאות המורכבת מול ממשל ביידן מתחת לשולחן. אמריקה היא בת ברית שלנו, ידידה שלנו, אבל ממשל ביידן חייב להפסיק ללחוץ עלינו, להכניס דלק וציוד הומניטרי שהולך בסוף לחמאס. הומניטרי רק תמורת הומניטרי. ראש הממשלה, אני יודע שאתה ניצב היום על פרשת דרכים. אתה יכול וצריך לבחור. יש דרך אחת שהיא דרך של הקבינט הקטן, דרך הקונספציה, דרך ההכלה, דרך של אי הכרעה, דרך שנקבל כעובדה מוגמרת מדינה פלסטינית, דרך שהוכיחה פעם אחר פעם את הטעויות שלה".

אחריו דיבר שר האוצר סמוטריץ', שאמר: "מדינת ישראל חייבת לפעול בכל כוחה כדי להביא לסגירת אונר"א בהקדם, וצה"ל צריך להעביר את כל החומרים הנמצאים ברשותו המצביעים על המעורבות העמוקה של אונר"א בטרור כדי לקדם את הפעולה הזו. בהמשך לזה הנחיתי את הצוות המקצועי במשרד האוצר לפעול בכל הכלים העומדים לרשותינו להצרת צעדי אונר"א בעזה, ביו״ש ובירושלים, כך שנביא לעצירת פעילותו ולסגירתו".

"מהיום הראשון", טען סמוטריץ', "של המלחמה אמרתי בקבינט ובפורומים הרלוונטיים שצריך לשנות את אופן כניסת הסיוע ההומניטרי לעזה, לצערי שבועות רבים שהדבר הזה מתנהל באופן שגוי. צה"ל, כחלק מכיבוש הרצועה, צריך לנהל את הסיוע ההומניטרי בעזה. זה חלק מהמאמץ המלחמתי וזה משרת היטב את המטרות של המלחמה – השמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של חמאס והשבת חטופינו הביתה".

דבריו של שר האוצר, היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

סמוטריץ' עבר להתייחס לסוגיה האמריקנית: "בשבוע שעבר החליט ממשל ביידן באופן תקדימי להטיל סנקציות חמורות כנגד אזרחים במדינת ישראל וזאת כחלק מקמפיין שקרי ואנטישמי שמובילים גורמי ה-BDS ואויבי ישראל של "אלימות המתנחלים". הממשל נוקט צעדים שנוקטים בדרך כלל כנגד מחבלים וגופי טרור ומטיל דופי במעל חצי מיליון מתיישבים אזרחי ישראל שומרי חוק שבימים אלו נמצאים בחזית המלחמה בטרור ומשלמים יחד עם החברה הישראלית מחירים בלתי נתפסים בחייהם. מדינת ישראל לא יכולה להשלים ולעמוד מנגד מול הפעולה של הממשל האמריקאי שמסמן למעלה מחצי מיליון תושבי ישראל כאויבים במקום כידידים ובעלי ברית".

"לא יתכן", הוסיף שר האוצר, "שאזרח ישראלי עם כסף ישראל בבנק ישראלי משולל זכויות ונכסים בשל צו אמריקאי. אני בשיח עם המפקח על הבנקים. המסקנה היא ברורה – אסור לאפשר מציאות כזו. איך לעשות את זה, נצטרך לקיים על כך דיון מעמיק עם היבטים משפטיים ופרוצדורלי כשהמטרה היא ברורה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר