"לא צבא שיש לו מדינה" | צפו

ח"כ רוטמן סגר בזעם את הישיבה שעסקה בחסימת כרם שלום

היום היה אמור להיערך דיון מקיף בנושא סגירת המעברים להפגנות נגד הכנסת הסיוע ההומנטירי לעזה | רוטמן נעל את הישיבה לאחר שנציגי משרד הביטחון לא הגיעו לדיון ותקף את ראשי הצבא ואת שר הביטחון • צפו בדבריו (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ח"כ רוטמן נעל היום את הדיון (צילום: נועם מושקוביץ | דוברות הכנסת)

בוועדת החוקה היה אמור להיערך היום (שלישי) דיון במדיניות אכיפת החוק ביחס למחאה החוסמת מעברי גבול.

קודם לפתיחת הישיבה, אמר היו"ר ח"כ שמחה רוטמן: "במסגרת המאבק במוחים הוציא צה"ל צו שטח צבאי סגור ומשטרת ישראל אכפה את הצו. נדרש לדעת בידי מי ההכרעה על הוצאת צו שטח צבאי סגור בשטח ישראל במטרה להתמודד עם חסימות כבישים הנעשות במסגרת מחאה. מהם השיקולים שהובילו להוצאת צו שכזה בדרום הארץ ולא כאשר נחסמו צירי תנועה המובילים לנמל התעופה בן גוריון? מהי המדיניות הננקטת לעניין חיכוך עם המפגינים ונקיטת כח כנגד החסימה, ומי הגורם שמקבל את ההחלטות האלה? מה עושה משרד המשפטים כדי לוודא שלא ננקטת כנגד מחאות שונות מדיניות שונה התלויה בתוכן המחאה?".

דקות לאחר פתיחת הדיון, החליט יו"ר הוועדה רוטמן לנעול את הישיבה וזאת בעקבות היעדרות נציגי משרד הביטחון.

רוטמן נועל את הישיבה | צפו (צילום: נועם מושקוביץ | דוברות הכנסת)

רוטמן נימק: ״העברתי לפני תחילת הדיון לכל הגורמים הרלבנטיים כולל ללשכת שר הביטחון יואב גלנט פניה בנוגע להוצאת צו שטח צבאי סגור. הבוקר קיבלנו הודעה שמשרד הביטחון עושה דין לעצמו ולא מגיע לדיון. לא יתקיים דיון בנושא כשהחתן והכלה והמחותנים שזה משרד הביטחון לא נמצאים בדיון. הגיע הזמן ששר הביטחון יבין שזה לא צבא שיש לו מדינה. זה מצטרף גם לישיבה החסויה שהתקיימה אתמול בוועדת הכנסת בראשות ח"כ אופיר כץ שגם שם משרד הביטחון עשה דין לעצמו והחליט שאינו שולח נציג. זה מתחבר גם לתרגיל ההזוי שבו צה"ל התייחס למתיישבים ביהודה ושומרון כאויב. הגיע הזמן שצה"ל ומשרד הביטחון יבינו שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ועליהם לכבד את תפקיד הפיקוח של הכנסת".

עוד אמר רוטמן: "תפקידנו לפקח והמינימום הנדרש הוא שיתייצב נציג ויסביר את הצו. שר הביטחון יודע שזה לא מקובל עליי. אפנה ליו"ר הכנסת ונשב יחד כל ראשי הוועדות לחשוב איך הכנסת מתמודדת עם צבא שחושב שכולנו פקודים שלו במקום להבין שעליו לתת תשובות לדרג הנבחר. זה מצטרף להרבה מאוד דברים שאינם מקובלים ולכן ישיבה זו נעולה. אני מתנצל בפני נציגי משרדי הממשלה שכן כיבדו את הכנסת והגיעו. הדבר יטופל בחומרה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר